YALOVA VALİSİ TUĞBA YILMAZ’DAN MUHTARLAR GÜNÜ MESAJI

Yalova Valisi Tuğba Yılmaz muhtarlar günü için yazılı mesaj yayınladı.

Anasayfa Güncel 19 Ekim 2017 34 Okunma
YALOVA VALİSİ TUĞBA YILMAZ’DAN MUHTARLAR GÜNÜ MESAJI

Yalova Valisi Tuğba Yılmaz muhtarlar günü için yazılı mesaj yayınladı.

 

Tuğba Yılmaz mesajında; “Geçmişi 1829 yılına dayanan muhtarlık müessesesi, ülkemizde yerel demokrasinin en eski örneğini oluşturmaktadır. Halkımızın tercihi ve seçimiyle işbaşına gelmiş muhtarlarımız son derece önemli bir makamda bulunmaktadırlar. Milletimizin tercihine, teveccühüne, itimadına mazhar olmak gerçekten rütbelerin en büyüğüdür. Vatandaşlarımızın dertlerine, tasalarına, sevinçlerine ve mutluluklarına ortak olan, beklentilerini ve ihtiyaçlarını devletimize iletme noktasında etkin rol oynayan muhtarlarımız, devletle milletin bütünleşmesinin temel harcını oluşturmaktadır. Muhtarlarımız, bir yandan köy ve mahalle sakinlerinin devlet kurumlarıyla ilişkilerinde aracı bir rol oynarken, diğer yandan da çağdaş kamu yönetimi anlayışının en temel ihtiyaçlarından biri olan katılımcılığın sağlanmasında, önemli bir görevi yerine getirmektedirler. Vatandaşlarımızın oylarıyla seçilen, demokrasi zincirinin ilk halkasını oluşturan muhtarlarımızın, vatandaşlarımıza daha iyi hizmet verebilmeleri için Valiliğimiz, elverişli koşullar oluşturma konusunda kararlıdır. Şehrimizin her alanda gelişmesinde, kalkınmasında muhtarlarımızın rehberliğine, düşüncelerine ihtiyacımız var. İnanıyorum ki her bir muhtarımız geçmişte olduğu gibi bundan sonra da bu bilinçle çalışmalarını sürdürecektir.

 

19 Ekim 2015 tarihinde 29507 sayılı Başbakanlık Genelgesinin yayınlanmasından itibaren 19 Ekim’in ‘Muhtarlar Günü’ olarak kutlanmasının kabul ve ilan edilmesi, devletimizinve hükümetimizin yerel hizmet birimi olarak muhtarlarımıza verdiği önem ve değerin göstergesidir. Bu düşüncelerle; tüm muhtarlarımızın Muhtarlar Gününü en içten dileklerimle kutluyorum.” dedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
2008-2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları çevre gazetesi ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
Portal Teması : Wptr.Co