YAŞLILAR YURDU BOCCE TAKIMINDAN ANLAMLI ZİYARET

Spread the love

Aile Ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne bağlı Yalova ve Çınarcık Yaşlılar Yurdunda kalan vatandaşlardan oluşturulan Bocce Takımı, Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral’ı ziyaret etti.

Bocce İl Temsilcisi Didem Eliaçık tarafından çalıştırılan Yalova ve Çınarcık Yaşlılar Yurdunda kalanlardan oluşturulan Bocce Takımı, Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral’ı ziyaret etti.

 

DESTEK İSTEDİ

 

Türkiye Bocce, Bowling ve Dart Federasyonu’na bağlı olarak çalışmalarını yürüten Bocce, Bowling ve Dart Yalova İl Temsilcisi Didem Eliaçık, Bocce sporun Altınova’da da yapılması konusunda Başkan Oral’dan destek istedi. Altınova İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Mehmet Sait Başaran’ın da hazır bulunduğu ziyarette Bocce sporuyla ilgili Başkan Oral’a bilgi veren İl Temsilcisi Didem Eliaçık, “Hedef kitlemiz öncelikle öğrencilerimizdir” dedi.

 

 

“HER YAŞA HİTAP EDİYOR”

 

Oyunun, 4 Metre genişliğinde 15 metre uzunluğunda halı ya da ince mıcır bir sahada oynandığını ifade eden İl Temsilcisi Didem Eliaçık, öncelikli hedef kitlelerinin okullardaki öğrenciler olduğunu dile getirdi. 7’den 77’ye her yaştan insanın bu sporu yapabileceğini söyleyen Eliaçık, “Bunun en güzel örneğini yaşlılar yurdundan oluşturduğumuz takımımız ortaya koymaktadır” dedi.

 

4 ÜNİVERSİTEDE SEÇMELİ DERS”

 

Bocce Sporunun Türkiye ile ilk olarak 1991 yılında tanındığını, 2005 yılında Bowling ve Dart Federasyonu’nun kurulmasıyla kendi kimliğine kavuştuğunu belirten İl Temsilcisi Didem Eliaçık, “Ülkemizde bu spor 4 üniversitede seçmeli ders olarak okutulmakta. Avrupa ve dünya şampiyonalarına katılan Bocce Milli Takımımız aldığı başarılı sonuçlara bizim gururumuz olmakta” diye konuştu.

 

KUTLADI

 

Belediyesi olarak, spora ve gençleri kötü alışkanlıklardan uzaklaştıracak her türlü sosyal ve kültürel faaliyetlere büyük önem verdiklerini söyleyen Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, “Öncelikle kurduğunuz bu takımdan dolayı sizleri kutluyorum. Çok güzel bir işe imza atıyorsunuz. Biz de elimizden gelen desteği göstermeye hazırız” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.