YEŞİLAY 29 EKİM’DE YALOVA MEYDANINDAYDI

Spread the love

Yeşilay Yalova Şubesi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı unutmadı ve Yalova Meydandaki yerini aldı. Saat:12.00 ile 17.00 arası açık olan stantta, Yeşilay’a ait olan çeşitli promosyon ürünleri dağıtıldı. Genç Karikatürist Erman GÜLGEÇ’ de Yeşilay Yalova Şubesiyle birlikte stanttaki yerini aldı.

 

Yetişkin ve Gençlere ücretsiz olarak karikatürlerini çizen Erman Gülgeç, Yeşilay adına farkındalık oluşturacak çizimlerin altına imza attı. Birbirinden güzel çizimlerle Yalovalılarla buluşan Sayın Gülgeç, kısa zamanda yerel halkın da gönlünü kazandı. Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’da kendi karikatürünü yaptırdı ve Yeşilay’a olan desteğini bir kez daha göstermiş oldu. Yağmurlu bir hava olmasına rağmen büyük rağbet gören stant Yalovalılar tarafından beğenildi.

 

 

Yeşilay Yalova Şubesi İl Sağlık Müdürlüğü ile Çalışmalarına Devam Ediyor

 

Yeşilay Yalova Şubesi, tüm ekibi ile birlikte Yalova’da gezilmedik yer bırakmıyor. Yalova’nın her yerinde bağımlılıkla mücadele eğitimi veren Yeşilay Yalova Şubesi, İl Sağlık Müdürlüğü Uzmanlarından Deniz Hanımla, Çiftlikköy Sahil Mahallesi Camisi Kuran Kursu Talebeleri ile birlikteydi.

 

Yeşilay Yalova Şube Başkan Yardımcısı Süleyman Çelebi’nin açılışı ile başlayan eğitimde Sayın Çelebi; “Bizlerin en büyük yanılgılarından birisi bağımlı olan kişilerin sağlığına kavuşması üzerine çalışmamız gerektiği ile alakalı, asıl önemli olan bu kişiler bağımlı olmadan önce onlara elimizi uzatmak ve bağımlılıktan uzak tutmak. Bizler burada devreye giriyoruz, siz annelerimize de büyük iş düştüğünü bilmenizi istiyoruz. Tabi ki de bağımlı olan bireylere de yardımcı oluyoruz, YEDAM’ a yönlendirerek o işi uzmanlara bırakıyoruz.” Dedi.

 

Genç Yeşilay Kulübü üyeleri aynı zamanda TBM, öğreticileri Yalova Üniversitesi Sosyal Bilimler Öğrencilerimiz Yeşilay’ın tanıtımını gerçekleştirirken, yapılan faaliyetlerden de bilgiler verdiler. YEDAM’dan da bahseden gençler, farkındalık oluşturmak adına önemli konulara değindiler.

 

İl Sağlık Müdürlüğü Uzmanı Deniz Hanım her zaman olduğu gibi Yeşilay’ı yalnız bırakmayarak, eğitimini aynı içtenliği ile verdi. Samimi ve içten geçen eğitim programında katılımın yüksek olması herkesi mutlu ederken, eğitimi alanlar teşekkürlerini sundu.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.