AYDIN “BASIN MENSUPLARI BİZLERİ YALNIZ BIRAKMADI”

Spread the love

Yeşilay Yalova Şubesi, basın mensupları ile Özdilek’te akşam yemeğinde buluştular. Yeşilay Yalova Şubesinin gerçekleştirdiği faaliyetler hakkında bilgi vermek amacıyla gerçekleştirilen organizasyona gazetelerin temsilcileri katıldı.

 

Organizasyon, Yeşilay’ın tanıtım videosu ve Türkiye Yeşilay Cemiyetinin gerçekleştirdiği “bi’liran var mı?” kampanyasını anlatan video gösterimi ile başladı. Video tanıtımlarından sonra TBM (Türkiye Bağımlılıkla Mücadele) Projesinin tanıtımı gerçekleştirildi. Yönetim kurulu üyeleri tarafından anlatılan faaliyetler ve projeler basın mensupları tarafından da ilgi ile karşılandı ve destek gördü. Daha sonra konuşma yapan Yeşilay Yalova Şubesi Başkanı Ali Faik Aydın; “ Bizler göreve geldiğimizde çok da tanınmayan bir Yeşilay vardı. Ben ve ekip arkadaşlarım el birliği yaptık ve Yeşilay’ı kendisine yakışan yere getirmek için mücadele ettik ve hala da mücadelemizi ediyoruz. Hiçbir zaman herhangi bir menfaatten dolayı burada yer almadık. Çalışmalarımızı da o nedenlerle gerçekleştirmedik. Son zamanlarda etrafta hoş olmayan sözler dolanıyor. Bizler bu sözleri duyunca şaşırıyoruz. Yaptıklarımız ortada, gerçekleştirdiğimiz faaliyetler ortada. Nakdi ve nihai olarak bu zamana kadar Yeşilay’a yapılan yardımların miktarı iki yüz elli bin liraya yaklaştı. Biz bunlarla ne mi yaptık. Atıl şekilde duran binamızı yeniledik, hem bizlerin hem de gençlerin kullanabileceği duruma getirdik. Teknolojiye uygun hale getirerek çağa ayak uydurduk. Personel teşviki almaya hak kazandık. Bu zamana kadar iki bin kişiye yaklaşan yetişkine bağımlılık eğitimi verdik. Belediyelerle iş birliği yaparak, protokoller imzaladık. Toplamda 258 adet dergi üzerine anlaştık ve en kısa zamanda bu dergilerimiz Yalova ve Çınarcık’taki okullara dağıtımı gerçekleştirilecek. Bununla da kalmadık, teşkilatlanma da daha ileri gitmek için Paşakent Mahallesinde bir yer daha açıyoruz. Gerekli yazışmalar yapıldı, en kısa zamanda olumlu cevaplar da gelecek. Sonrasında sırasıyla Subaşı ve Çınarcık’ta yer açılacak. Gençlerimizle birçok etkinliğe imza attık, ünlü isimleri Yalova’ya getirdik. Onlarla farkındalık oluşturduk. Siz değerli basın mensubu dostlarımızda bizlerle oldunuz. Bu süreçte bize desteği hiç esirgemeyen basın mensubu arkadaşlarımızdan bir tanesini yurt dışı seyahatini biz karşılayacağız. Bizler işimizi yapıyoruz, işini düzgün yapan dostlarımızın da performansını ve motivasyonunu sağlamak adına da elimizden geleni tabi ki yapacağız. Yeşilay’ın geldiği nokta belli. Parmakla gösterilecek duruma geldi ve inanın ki bunu daha da ileri seviyelere taşıyacağız. Bunu da tüm Yalova görecektir. “ dedi.

 

 

Bilgilendirmeden sonra gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Sayın Aydın, Yeşilay’a destek vermeyenler de var, bu konuda ne düşünüyorsunuz sorusuna; “ 1920 yılında kurulmuş bir cemiyet, tüm dünyaya yayılmış. Hem ülkeye hem de gençlere büyük hizmetleri var. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın desteğini esirgemediği büyük bir cemiyet, aynı zamanda üst kurulunda kızı da görev alıyor. Bunların yanı sıra Türkiye’de isim yapmış büyük kuruluşların hepsi desteklerini sunuyorlar. Bütün bunlardan sonra destek vermeyenlere diyebileceğim bir şey yok, kendilerini vicdanları ile baş başa bırakıyorum,” sözleri ile cevap verdi.

 

Program sonrasında Yeşilay Yalova Şube Başkanı Ali Faik Aydın ile Yalova’nın yerel kanalı Kanal 16 kısa bir röportaj yaptı. Basın mensupları ile hatıra fotoğrafı çektirildikten sonra, “bi’liran var mı?” kampanyasına tüm herkes bağış gerçekleştirerek farkındalık oluşturulmasına yardımcı oldu.

 

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.