BURSA YOLUNA ÜST GEÇİDİN YAPIMI DEVAM EDİYOR

Spread the love

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ın talebi üzerine Bayraktepe Mahallesi ile Gaziosmanpaşa Mahallesini birbirine bağlayacak üst geçit projesi, Karayolları 14. Bölge Müdürlüğü’nce projelendirilerek ihale aşamasına getirilmişti. İhalesi tamamlanan projenin yüklenici firma tarafından inşasına başlandı. Çelik aksamın tamamlanmasına 2 hafta kaldı.

 

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman imzasıyla Yalova Belediyesi’nden Karayolları 14. Bölge Müdürlüğü’ne Ağustos 2016’da yazı yazılarak yaya geçişinin sağlıklı bir şekilde sağlanması amacıyla Bayraktepe Mahallesi ile Gaziosmanpaşa Mahallesini birbirine bağlayacak uygun bir alanda alt geçit ya da üst geçit yapılması talebinde bulunulmuştu.

 

 

Karayolları Müdürlüğü,konu ile ilgili olarak çalışma yaparak Yalova-Bursa karayolu üzerinde ki iki mahalleyi birleştirecek olan üst geçit projesini tamamladı. İhalesi tamamlanan projenin yüklenici firma tarafından da çalışmalarına başlandı. Çelik aksamı için imalat çalışmalarını tamamlayan firma, çalışmalarını kapsamlı şekilde yürütüyor. Yaklaşık 2 hafta içerisinde çelik aksama ait tüm parçaların montajının tamamlanması hedefleniyor. Üst geçit, yapılacak son kontrollerin ardından hemen hizmete girecek.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.