CHP TOPLANTIYA SPORLA BAŞLADI

Spread the love

CHP, Spor Kurulu’nda spor yaptı. CHP Spor Kurulu’nun Doğu Marmara Bölge Toplantısı Yalova’da gerçekleştirildi. Toplantıya CHP Genel  Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran, CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tahran, CHP Yalova il Başkanı Özcan Özel, Yalova Belediye Başkanı  Vefa Salman ve pek çok davetli ile milli ve amatör sporcular katıldı.

 

 

Toplantı bir beden eğitimi öğretmeninin önderliğinde egzersizlerle başladı.

 

 

CHP İl Başkanı Özcan Özer’in sunumuyla devam eden programda, Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman davetlilere Yalova’yı tanıttı. Salman konuşmasında ‘’Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi zeki, çevik ve ahlaklı sporcu yetiştirmemiz gerekli. Ben seçildiğimde Belediye Spor’un bir basketbol takımı vardı her sene bir kademe üste çıkardık ve şu an birinci ligde. Ancak bütçe ve sponsor konusunda ciddi sıkıntılar çekiyoruz sebebi ise takımda Yalova kökenli sporcu olmaması. Benim istediğim bu değil. Belediye Spor basketbolda varsın birinci değil ikinci ligde olsun ama içerisinden hiç değilse bir tane süper lige oyuncu göndersin iki tane milli oyuncu çıksın.’’ Dedi. ‘’12 branşta gösterdiğimiz faaliyette şu anda 9 idareci 25 antrenör 264 lisanslı sporcu 22 milli sporcu var ve Yalova Türkiye’nin en küçük ili.’’ Diye ekledi.

 

 

Vefa Salman CHP Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran’a Yürüyen Köşk’ün bir maketini ve köşkün yürütülme sebebi olan 400 yaşındaki çınar ağacının bir yaprağını hediye etti.

 

 

CHP Genel Başkan yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran konuşmasında ‘’Bütün Dünya’da tarihten itibaren baktığımızda sporla milliyetçiliğin öne çıkması, milletlerin, ülkelerin kendi tanıtımını spor üzerinden yapmaları konusunda çok örnek vardır. Mesela Haiti adını Dünya Kupası’yla duyurdu. Hiç kimse ismini bilmezken Uruguay Dünya Kupası ile ismini Dünya’ya duyurmuştur. Ülkeler birçok stratejisini spora göre ayarlamıştır. Örneğin İngiltere’de kraliyet tüm milli maçlara katılır. Aslında baktığımızda Türkiye Cumhuriyeti kurulduğu andan itibaren sporu çok seven, sporu çok önemseyen bir kurucu lidere sahibiz, her alanda sporu desteklemiş, sporcularla ilgili vecizleriyle hep öne çıkmış Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e tekrar,  tekrar teşekkür ediyoruz’’ Dedi.

 

Konuşmanın ardından CHP Spor Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi.

 

 

                                                                                                                         Haber ve Foto: Ali Hasan Işık

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.