GÜLEÇ “SİZDEN BİR YIL ÖNDEYİZ”

Spread the love

Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Halit Güleç, Dere Mahallesinde bulunan Doğuşspor Tesislerini AFAD’ın talep etmesi nedeniyle AKP İl Başkanının yapmış olduğu açıklamalara “Yüreğimize su serpti ama bu bugünün konusu değil. Günaydın yeni mi aklınıza geldi” diyerek cevap verdi.

 

AFAD yer talebinin 2016 yılında olduğunu bu talebi uygun görmeyerek plan değişikliği yapmadıklarını belirten Başkan Yardımcısı Güleç; “AFADMüdürlüğü bizden park alanında ve sahada plan değişikliği yapılmasını talep etti. Bu konuda ne tür bir karar olursa olsun bunu gündeme dahi almayacağımızı belirterek kendilerine uygun bir yer konusunda yardımcı olarak revizyon imar planına işledik. Biz bunu 2016 Ekim ayı meclisinde yaptık. Bu tesisler o bölge için çok önemli bir konuma sahip. Sadece halkın nefes alma noktası değil aynı zamanda çocuklarımızın kötü alışkanlıklardan uzak durmalarını sağlayan bir tesis. Bunu Başkanımız Vefa Salman defalarca dile getirdi. Bağlarbaşı Mahallesi ile Dere Mahallesinin ayrılmasından sonra Bağlarbaşı Mahallesinin en büyük sıkıntısının bu tarz bir tesise sahip olmamasıydı. Bu eksiklik bu mahallemizde kötü alışkanlıkların artış göstermesine sebep oldu. Yapılacak kentsel dönüşümle birlikte bu eksikleri de ortadan kaldıracağımıza inanıyoruz” dedi.

 

“Gereğini Yap”

 

Plana işlenen yerin tamda AKP İl Başkanının yapmış olduğu tarife uyduğunu belirten Başkan Yardımcısı Güleç; “Sayın Öztabak her zamanki gibi talihsiz bir açıklamayla yine kamuoyunun karşısına çıktı. Çünkü yapmış olduğu tarife uygun yeri 2016 yılında biz zaten tespit ettik. Bursa yolunda Galericiler Sitesinin arkasında Milli Emlak’a ait 8 dönümlük arsayı planlara AFAD’a verilmek üzere işledik. Sayın Öztabak’ın 1 yıldır yapması gereken şey Milli Emlak ile görüşüp yer tahsisin yapılmasını sağlamaktı. Bizim 1 yıl önce ön gördüğümüz problemi kendileri henüz fark etmiş ve fikir beyan etmiştir. Biz kendisinden 1 yıl kadar öndeyiz. Bizi takip etmiş ve yapılan işlerden haberdar olmuş olsaydı, bugün bu konu gündeme gelmeyecekti. Ama sanırım AKP İl Başkanı önce kriz çıkarıp sonrada krizi çözüme kavuşturdum diyecekti. Ama her zamanki gibi baltayı taşa vurdu. Şimdi üzerine düşen görevi yerine getirerek yer tahsisini yaptırmasını bizler ve kamuoyu kendisinden bekliyoruz” diye konuştu.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.