ORMAN VE SU İŞLERİ BAKANI PROF. DR. VEYSEL EROĞLU YALOVA’DA 5 TESİSİN TEMELİNİ ATTI…

Spread the love
  • ORMAN VE SU İŞLERİ BAKANI PROF. DR. VEYSEL EROĞLU YALOVA’DA

 5 TESİSİN TEMELİNİ ATTI

  • TESİSLERİN TOPLAM YATIRIM BEDELİ 22 MİLYON LİRAYI BULUYOR…

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu Yalova’da düzenlenen törende
5 adet tesisin temelini attı. Törenle temeli atılan 5 tesisin toplam yatırım bedeli 22 milyon lirayı buluyor.

Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen törende Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu şöyle konuştu:

“Sizlere Cumhurbaşkanımızın ve Başbakanımızın selamlarını getirdim. Bugün burada bu güzel şehrimize yeni tesisler kazandırıyoruz. Bütün teşkilatlarımız bugün burada ve sizler için her zaman çalışıyorlar. Hükümet olarak Yalova’ya çok ayrı önem veriyoruz. Ayrı bir gönül bağım olan Yalova’ya eli boş gelmedik. Geçen yıl geldiğimizde verdiğimiz 30 müjdeye ek olarak 8 müjde daha getirdik. Böylece toplam yatırım tutarı 240 milyon TL olan 38 müjde vermiş oluyoruz. Bütün bu yatırımlar hayırlara vesile olsun.”

Yalova’ya DSİ şube müdürlüğü kurulması talimatını veren Prof. Dr. Veysel Eroğlu “DSİ, geçen geldiğimde müjdesini verdiğimiz projelerin temelini atıyor. İşlerin daha hızlı yürümesi, ülkemiz kalkınmasına daha çok katkı sağlaması için Yalova’da DSİ şube müdürlüğü kurma talimatını verdim. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun diyorum” dedi.

Yalova’ya 8 Yatırım Müjdesi

Yalovalı vatandaşlarla bir arada olmaktan mutluluk duyduğunun altını çizen Prof. Dr. Eroğlu “Bugün burada Yalovalı hemşerilerime 8 yatırımın müjdesini veriyorum. Sulama, taşkın koruma tesisi, mesire yeri, bal ormanı, bazı ormancılık çalışmaları ve Hersek Lagünü ile Delmece Yaylası Tabiat Parkı’na yapılacak çalışmaların yatırım bedeli 11 milyon lirayı buluyor. Yalova bu denli bir yatırımı daha önce hiç görmedi” diye konuştu.

Yalova’ya Son 4 Yılda 240 Milyon TL’lik 38 Müjde

 

Yalova’ya daha önce de müjdelerle geldiğini belirten Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, “5 Mart 2014, 25 Mayıs 2014 ve 20 Kasım 2016 tarihlerindeki ziyaretlerimizde Yalova’ya toplam 229 milyon TL’lik 30 müjde vermiştim. Bugünkü 11 milyon lira yatırım bedeline sahip 8 müjde ile son 4 yılda Yalovalılara toplam 240 milyon TL’lik 38 müjde vermiş olduk. Bu müjdelerin çoğunu tamamladık. İnşaatı devam edenleri ise en kısa sürede hizmete alacağız. Biz sözümüzün sonuna kadar arkasındayız” değerlendirmesinde bulundu.

Ayrıca ormanları kırsal kalkınmanın lokomotifi olarak kullandıklarını ve sertifika dağıtım töreni yaparak orman köylülerine Orköy sertifikası vereceklerini de sözlerine ekleyen Prof. Dr. Veysel Eroğlu, konuşmaların ardından protokol üyeleri ile butonlara basarak 5 tesisin toplu olarak temelini attı.

Temeli Atılan Tesisler

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun gerçekleştirdiği toplu temel atma merasiminde bulunan tesisler baraj sulaması, dere ıslahları, ağaçlandırma ve ormancılık projesi ile Hersek Lagünü çevre düzenleme çalışmaları ile Delmece Yaylası Tabiat Parkı İsale Hattı ve Su Deposu inşaatından oluşuyor. Bu tesislerin toplam yatırım bedeli 22 milyon lirayı buluyor.

Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu tarafından temeli atılan tesislerin hizmete alınması ile 2 bin 130 dekar zirai arazi suyla buluşacak, 5 mahalle ve 510 dekar arazi taşkınlardan korunacak.  Ormancılık projeleri ile Yalova’da ağaçlandırma yapılacak ve ormanların bakımı sağlanacak. Ayrıca Hersek Lagününde ziyaretçilerin kullanımına sunulmak üzere bazı düzenlemeler yapılacak.

 

Bakan Prof. Dr. Eroğlu’nun Yalova’da düzenlediği merasimde 7 aileye gelir getirici tür,
8 aileye Orköy sertifikası verildi. Ayrıca Prof. Dr. Eroğlu, ceviz, fıstıkçamı, yaban mersini ve defne türlerinden oluşan toplam 3 bin adet fidanı da vatandaşlara ücretsiz olarak dağıttı.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.