ÖZTABAK ÖĞRENCİLERE KİTAP DAĞITTI

Ak Parti İl Başkan’ı Yusuf Ziya ÖZTABAK, Dünya Çocuk Kitapları münasebeti ile Yalova’da bulunan bazı okulları ziyaret etti.

Anasayfa Siyaset 13 Kasım 2017 27 Okunma
ÖZTABAK ÖĞRENCİLERE KİTAP DAĞITTI

Ak Parti İl Başkan’ı Yusuf Ziya ÖZTABAK, Dünya Çocuk Kitapları münasebeti ile Yalova’da bulunan bazı okulları ziyaret ederek şu mesajları verdi:

 

Okullarda öğretmenler, kitabı sevdirmek ve okuma alışkanlığı kazandırmak için çocuklara, ders kitaplarının dışında dergiler ve kitaplar okumalarını söylerler. Bu amaca hizmet için, sınıf ve okul kitaplıkları kurarlar. Öğrencilere kitaplar dağıtarak okumalarını sağlarlar.Küçük yaşta başlayan okuma zevki, büyüdükçe kökleşir ve gelişir.

 

Kasım ayının ikinci pazartesi ile başlayan Dünya Çocuk Kitapları Haftasında esas çocuklarda okuma sevgisini yaratmak, yaymak ve güçlendirmektir. Okuma sevgisinin sağlanması, köklü olması, okuma aracı olan kitaplarla sağlanır.

 

 

Kitap ve okuma zevkinin çocuklarımızda yaratılması ve kalıcı olması için aileleri,öğretmenleri,yazarları,kitapçıları,yayıncıları,kitaplık ve kütüphaneleri göreve çağırıyorum.Çocuklarımıza kitapları sevdirmek için gereken her çalışmayı yapalım.

 

Okullarımızda da kitap sergileri açalım.Öğrencilerin sınıf, okul kitaplıklarından ve çevredeki kütüphanelerden nasıl faydalanacakları öğretelim.Kitap almaları, bol bol kitap okumaları sağlayalım.Çevredeki kitap sergileri gezdirelim.İmkanı olanlara bir küçük kitaplık kurma yolları ve yöntemi öğretelim.

 

Eğitici çalışma kollarından; Yayın Kolu, Kültür ve Edebiyat Kolu, Kütüphanecilik Kolu arkadaşlarına faydalı olacak çalışmalar yapalım. El birliği ile haftanın en iyi şekilde kutlanmasını sağlayalım.

 

Dünya Çocuk Kitapları Haftası kapsamında Kurtköy ilkokulunu, Samanlı ilkokulunu, Safran ilkokulunu ziyaret ederek öğrenimlerini devam ettiren geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı ziyaret ederek kendileri ile bir araya gelmenin mutluluğunu ve heyecanını yaşadık. Kitap okumanın öneminden bahsederek kendilerine kitaplar hediye ettik. Unutmayalım ki ; Çocukların okuduğu her satır, geleceği biraz daha aydınlatır… Dünya Çocuk Kitapları Günü kutlu olsun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
2008-2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları çevre gazetesi ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
Portal Teması : Wptr.Co