SANKİ YEDİM PROJESİ

Spread the love

Yalova İl Millî Eğitim Müdürlüğü ileYalova İnsan Hak ve Hürriyetleri Derneği (İHH) ve Yalova İmam Hatipliler Derneği (YİHDER) arasında “Sanki Yedim Projesi” protokolü imzalandı.

 

İl Millî Eğitim Müdürüm Ali TOSUN, İnsan Hak ve Hürriyetleri Derneği Yalova Şube Başkanı Dr. Sabri KAN ve Yalova İmam Hatipliler Derneği Başkanı Hüsnü YILDIRIM tarafından imzalanan protokol ile; İmam Hatip Okullarında değerler eğitimi kapsamında öğrencilere iyilik yapma ve yardım etme duygusunun kazandırılması, “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var”, “İmam Hatipliler Göz Nuru Oluyor” ve “İyilik Okulu” projelerinin “Sanki Yedim” üst başlığında tek elden yürütülmesi amaçlanmaktadır. Hayata geçirilen bu proje ile toplanan bağışlar ile yetim öğrencilerin eğitim ihtiyaçlarının karşılanması, ilgili ülkelerde göz sağlığını kaybetmiş ihtiyaçlı öğrencilerin sağlığına kavuşturulması hedeflenmektedir.

 

İmza töreni sonrasında İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN; öğrencilerimizin temel insani değerlere, çevrelerine, ülkemize ve dünyaya dair duyarlılıklarını ve sorumluluk duygularını artırmayı, birey ve toplumda; iyilik, yardımlaşma, dayanışma paylaşma kavramları hakkında farkındalık oluşturmayı; gönüllülük bilincini geliştirmeyi, yardımseverlik duygu ve davranışları kazandırmayı, iyiliği yaygınlaştırmayı, toplumsal birlikteliğin ve sosyal dokunun güçlendirilmesini hedefleyen bu projenin hayırlara vesile olması temennisinde bulundu.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.