3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜNDE ANLAMLI BİR HAREKET

Spread the love

YALOVA ŞEHİT SERCAN YAZAR MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ İDARECİ, ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLERİNDEN 3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜNDE ANLAMLI BİR HAREKET…

 

Yalova Şehit Sercan Yazar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yine farkını gösterdi. Son zamanlarda yaptığı kayda değer eğitim çalışmalar ve anlamlı sosyal sorumluluk projeleri ile adından sıkça söz ettirmeye başlayan Okul İdaresi-Öğretmen ve Öğrenciler 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle ilimiz genelinde farklı bir etkinliğe imza atarak Yalova’da bir ilki gerçekleştirdi. Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenleri Gülden FENERCİ, Satife BOZBAY ve Neslihan İÇEN tarafından organize edilen ve İnşaat Teknolojileri Alan Öğretmenleri Arzu OKUMUŞ ile Bülent KAYA tarafından çizimi gerçekleştirilen koreografide okul idareci-öğretmen ve öğrencileri el ele vererek 3 Aralık a özel anlamlı bir mesaj verdiler. Çalışma da 7 idareci, 60 öğretmen ve 750 öğrenci yer aldı. Ayrıca çalışmaya Türkiye Beyazay Derneği Yalova Şubesi’de Yönetim Kurulu da destek verdi.

 

Okul Müdürü Fatih OLĞUN bir gün değil her gün engellilerin yanında olunması gerektiğini, bu yönde gerçekleştirilmesi düşünülen her türlü farkındalık çalışmasına tüm kamu kurum ve kuruluşlarının yönetim kademelerinin destek olası gerektiğini belirterek, öğretmen ve öğrencilerine teşekkür etti. OLĞUN ayrıca bu anlamlı çalışmaya birlikte imza attıkları Türkiye Beyazay Derneği Yalova Şube yönetimini de desteklerinden dolayı kutladı.

 

Etkinliğe katılan Türkiye Beyazay Derneği Yalova Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Makbule BUDAK ÇALIŞKAN bu anlamlı destek için okul yönetimine, öğretmenlerine ve öğrencilerine Türkiye Beyazay Derneği Yönetim Kurulu, engelli bireyler ve aileleri adına yürekten teşekkür ettiklerini ve benzer çalışmaların artarak devam etmesi temennisinde bulundu.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.