ALİ TOSUN’DAN ÖNEMLİ FARKINDALIK

Yalova Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun ‘’3 Aralık Dünya Engelliler Günü’’ kapsamında İbn-i Sina özel Eğitim ve İş Uygulama Merkezi’ni ziyaret etti.

 

Tosun Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Şube Müdürü Hüseyin Yılmaz ile birlikte İbn-i Sina Özel Eğitim ve İş Uygulama merkezini ziyaret ederek öğrencilerin etkinliklerini inceledi ve Kurum Müdürü Ümit Yaşar Ganioğlu’ndan eğitim faaliyetleri hakkında bilgi aldı.

 

 

57 otizmli çocuğa eğitim imkanı sunan Uygulama Merkezi sınıflarını gezen Ali Tosun öğrencilerle sohbet etti. Sınıfları dolaşarak yaptıkları büyük fedakarlıklardan dolayı özel eğitim öğretmenlerine teşekkür etti.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun “Otizm; yaşamın ilk üç yılı içinde ortaya çıkan ve yaşam boyu devam eden, sosyal etkileşim, sözel ve sözel olmayan iletişimde problemler, tekrarlayıcı davranış ve kısıtlı ilgi alanları ile kendini gösteren, karmaşık gelişimsel bir bozukluktur. Otizm erken evrede basit belirtileri dikkate alındığında kolayca teşhis edilebilir ve bebeklere uygulanacak iyi bir rehabilitasyon programı ile etkileri önemli oranda azaltılabilir. Günümüzde her 110 çocuktan birinin bu rahatsızlıktan etkilendiği ve bu oranın her geçen yıl arttığı ifade edilmektedir.” dedi.

 

Tosun konuşmasının ardından okul aile birliği başkanı ve velilerle bir araya geldi, velilerle sohbetinde soysal devletin öneminden bahsetti. Geçmiş yıllarda devletin özel öğrencilere yeterli imkan sunamadığını, artık Türkiye’nin her ilçesinde donanımlı okullarla özel öğrencilere her imkanın sunulduğunu belirtti.

 

Haber: Ali Hasan Işık

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.