CUMHURİYET HALK PARTİSİ YALOVA MİLLETVEKİLİ MUHARREM İNCE’NİN YENİ YIL MESAJI

Spread the love

Cumhuriyet Halk Partisi Yalova Milletvekili Muharrem İnce Yeni Yıl dolayısı ile mesaj yayınladı.

 

Muharrem İnce mesajında; “Yeni bir yıla giriyoruz.  Her yeni yıl, canlanan umutların, özlemlerin, beklentilerin, mutlu yarınların habercisidir.

 

Geride bıraktığımız 2017 yılı ilan ediliş amaçlarından sapan OHAL uygulamaları ile kardeşliğimizi, birlik ve beraberliğimizi hedef alan, tartışmalı muğlak ifadeler içeren, hukuk devletini yok eden KHK’ların yayınlandığı bir yıl oldu.

 

15 yılda öfke hitabet sanatıdır diyerek ülkemizin tarihine, birikimlerine, tarihi başarılarına, kahramanlarına, kurucularına, kurumlarına öfke saçanların yeni hedefi bu ülkemizin demokratik birikimi ve özgürlükleridir. YSK’nın kanuna açıkça aykırı kararıyla şaibeli hale gelen referandum ve çıkarılan Kanun Hükmünde Kararnameler bu hedefe hizmet etmektedir.

 

Ülkemizin hukukun üstünlüğüne inanan, insan haklarına saygılı, özgürlükleri çoğaltan, demokrasisini kökleştiren, kamu yönetimini saydamlaştıran, ekonomisini büyüten bir ülke olması için çalışmalı ve yeni yılda OHAL uygulamalarına gecikmeksizin son vermek zorundayız.

 

2018 yılının aklın, sağduyunun hakim olduğu, kardeşliğimizi ve bir arada yaşama arzumuzu pekiştirdiğimiz, ülkemize ve tüm insanlığa huzur, mutluluk, özgürlük, adalet, barış, refah ve bereket getiren bir yıl olmasını diliyor, 2017 yılında başta şehitlerimiz olmak üzere kaybettiğimiz yurttaşlarımızı rahmetle anıyor, herkesin yeni yılını kutluyorum.” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.