MATEMATİK SOKAĞI ADNAN MENDERES MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ’NDE AÇILDI

Adnan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Matematik Öğretmeni  Hatice ÇELEBİ AÇIŞ ve öğrencilerinin özverili çalışmalarıyla hazırlanan “Matematik Sokağı” Adnan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde törenle açıldı.

 

Milletvekili Sayın Fikri DEMİREL ve İl Millî Eğitim Müdürü Ali TOSUN´un açılışını birlikte gerçekleştirdiği “Matematik Sokağı’nda, matematik öğretiminde görsel zekânın ehemmiyetini ön plana çıkartarak, öğrenciler için farkında olmadan öğrenmeyi sağlama yoluyla bu dersin anlaşılmasının kolaylaştırılması amaç edinildi.

 

 

Adnan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Selda ALTAN; Proje çerçevesinde okuldaki koridora çeşitli geometrik şekiller ve formüller çizilerek, öğrencilerin bilgilerinin taze kalması ve matematiğe olan ilgisinin artmasını hedeflediklerini belirtti.

 

Müdür Ali TOSUN; “Eğitim yaklaşımımız olan “Öğrenemeyen öğrenci yoktur.” anlayışını benimseyerek, ilgi ve merak alanlarının çeşitlendiği çağımızda; öğretmenlerimizin öğrencilerin ilgilerini öğrenilecek konulara yönlendirecek etkili, aktif ve eğlenceli hale getirerek öğrenmeyi gerçekleştirebiliriz. Bunu da başardığımıza inanıyorum.” dedi.

 

Milletvekili Sayın Fikri DEMİREL; “Çağın gerçeğinden hareketle, öğretmenlerimizin pedagojik, aktif, merak uyandıran öğretim yöntemlerine yer vererek; öğrencilerin Matematiği öğrenmelerini hedefleyen, görsel hafızalı bir uygulama olduğunu dile getirdi.

 

“Matematik Sokağı” nın gezilmesinin ardından Proje’de emeği geçen öğrencilere Milletvekili Sayın Fikri DEMİREL ve İl Millî Eğitim Müdürü Ali TOSUN tarafından teşekkür belgeleri verildi ve hatıra fotoğrafı çektirildi.

 

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.