ORAL: FİLİSTİNLİ KARDEŞLERİMİZLEYİZ

Spread the love

ABD Başkanı Trump’ın Kudüs’ün İsrail’in başkenti olarak ilan etmesi ve buna bağlı adımlarına yönelik kararlarını şiddetle kınadıklarını belirten Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, “Bu karar ‘yok’ hükmündedir” dedi.

 

Türk Halkı olarak geçmişte olduğu gibi bügun de yarın da Filistinli Kardeşlerimizin yanında olduğumuzu ifade eden Başkan Oral, “Yok hükmünde olan bir karar alınmış ve en hassas alanımıza dokunulmuştur” diye konuştu.

 

“ORTAK SORUMLULUĞUMUZ”

 

İslam dinince kutsal kılınan Kudüs’ün 3 dinin buluşma noktası olduğunun altını Başkan Oral, “Kudüs’te bir takım kirli hesaplar devam ediyor. Bu hesaplara karşı Kudüs’e sahip çıkmak her zaman olduğu gibi inancımızın ve insanlığımızın ortak sorumluluğudur” diye konuştu.

 

KUDÜS KIRMIZI ÇİZGİMİZ

Kararın Ortadoğu ile birlikte Filistin-İsrail barış çabalarına ağır bir darbe vuracağını ifade eden Başkan Oral, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, ‘Kudüs bizim kırmızı çizgimizdir’ diyerek, tüm dünyaya bu yanlış karara karşı Türkiye’nin net duruşunu ve hassasiyetini göstermiştir.

 

Tam bir sorumsuzluk örneği olan bu karar asırlardır ecdadımız Osmanlı Devleti’nin himayesinde barışın şehri olan Kudüs’ün ruhuna ihanettir.  Ülkemizin, İslam dünyasının ve dünyanın, insanlığını yitirmemiş her ferdini Kudüs ortak paydasında buluşmaya davet ediyorum” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.