OTOPARK FİYATLARINDA İKİNCİ KEZ İNDİRİME GİDİLDİ

Spread the love

Zpark’ın işletmeciliğini yaptığı kentimizde bulunan katlı otopark fiyatlarıyla ilgili Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ın talimatıyla ikinci kez indirime gidildi. Fiyatlarını yeniden güncelleyen firma zamanlama konusunda da yeni bir program belirledi.

 

Otoparkla ilgili vatandaşlardan gelen talep ve şikayetler üzerine Yalova Belediyesi olaya müdahale etmiş Başkan Yardımcısı Halit Güleç konuyla ilgili açıklamalarda bulunmuştu. Firma yapılan uyarılar sonrasında fiyatlarında 30 dakika ile 1,5 saat arası %20, 6 ile 12 saat arası %17, 12 ile 24 saat arası %16, 6 Aylık Peşin Ödemede %10, 12 Aylık Peşin Ödemede %17 indirime gitmişlerdi.

 

“Otoparklar Ulaşımın Önemli Bir Ayağı”

 

Kent merkezi trafiğinin çözümü konusunda otoparkların önemli bir ayak olduğunu belirten Başkan Vefa Salman, indirimleri vatandaşlar ve kendileri tarafından yeterli bulmayarak firma ile yeniden görüşüp zamanlamanın ve fiyatlandırmanın yeniden güncellenmesini sağladı. Daha öncede firma ile görüştüklerini dile getiren Başkan Salman; “Bu konuda firma ile çeşitli kez görüşmelerimiz oldu her seferinde firma taleplerimizi yerine getirdi. Ulaşım sorunlarının çözümü noktasında otoparklar önemli bir ayak. Son yapılan güncelleme benim beklentimi tam olarak karşılamadı. Bu konuda tekrar bir iletişime geçtik. Yapılan yeni çalışma sonrasında eskiye göre neredeyse %50’lik bir indirim uygulanmış oldu. Vatandaşımızın bu haklı talebine duyarsız kalmayan firma yetkililerine de teşekkür ediyorum” dedi.

 

Yeni Fiyatlar 1 Ocak’tan İtibaren Geçerli Olacak

 

Yalova Belediyesi tarafından yapılan ilk müdahale sonrasında uygulanan indirimlerle 0-30 dk 5 TL, 30 dakika – 1,5 saat 8 TL, 1,5-3 saat 15 TL, 3-6 Saat 20 TL, 6-12 Saat 25 TL ve 12-24 Saat 35 TL olarak belirlenmişti.

 

Başkan Salman’ın müdahalesi sonrasında ikinci kez indirim yapan firma zaman aralıklarını da yeniden belirledi. Buna göre yeni fiyat listesi şu şekilde açıklandı; 0-1 Saat 6 TL, 1-2 Saat 8 TL, 2-4 Saat 10 TL, 4-6 Saat 12 TL, 6-12 Saat 15 TL ve 12-24 Saat 20 TL.

 

Abonelik fiyatlarında da indirim yapan firma binek araçlardan almış olduğu aylık 220 TL’lik rakamı 180 TL’ye düşürdü. 

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.