STADYUM CADDESİ ATA’NIN GÖRSELLERİYLE SÜSLENDİ

Spread the love

Yalova Belediyesi tarafından kent estetiğini arttırmaya yönelik cadde ve sokaklarında yapılan güzelleştirme çalışmaları devam ediyor. Bu kapsamda Stadyum Caddesi’nde, tretuvarlarda yapılan düzenlemeler sonrası görsel düzenlemelere ve çevre düzenlemesine ağırlık verildi.

 

Yalova Belediyesi, kentin işlek caddelerinden biri olan Stadyum Caddesi üzerine, ‘Yalova Benim Kentimdir’ diyen Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün görsellerini yerleştirdi. Tretuvar çalışması kısa sürede tamamlanan alana toplam 16 adet ışıklı pano yapıldı. Cadde üzerinde ışıklandırmaların da yapılacağı alanda ağaç dipleri de yeşillendirilecek.

 

 

Konu ile ilgili açıklama yapan Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, “Kentimizin her yeri her noktası bizim için çok önemli. Bu yüzden ‘Cennet kent Yalova’mızı daha ilerilere taşımak ve güzelleştirmek adına yaptığımız çalışmaları artırarak devam ettiriyoruz. Stadyum Caddesi üzerindeki kaldırımlarımıza daha önceden yeni banklar yerleştirmiştik. Ancak bu bölgenin de kent estetiğine uygun hale gelmesini sağlamak adına yeni bir çalışma daha yapma kararı aldık. Öncelikle tretuvar çalışması yapıldı. Sonrasında da içerisinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün görsellerinin yer aldığı ışıklı panoları yaptırdık. Cadde üzerinde ışıklandırmalarda ileriki günlerde tamamlanacak. Bu sayede Stadyum Caddesi yeni görünümüne kavuşmuş olacak” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.