TAŞERON İŞÇİLERE HAYIRLI HABER

Spread the love

AK Parti İl Başkan’ı Yusuf Ziya ÖZTABAK  yaptığı basın açıklamasında yaklaşık 900 bin çalışanı ilgilendiren ve kamuoyunda taşeron olarak bilinen alt işveren işçileriyle ilgili düzenlemeye değinerek, şöyle konuştu:

Türkiye genelinde taşeron olarak bilinen,
“Kamudaki 450 bin ile belediyeler ve il özel idarelerindeki 400 bin işçimiz, çalıştıkları yerlerdeki belediye iktisadi teşekküllerinde istihdam edilecekler. 23 bin mevsimlik işçilerin, halen en fazla 5 ay 29 gün olan çalışma süreleri de 9 ay 29 güne kadar çıkartılabilecek. Kamuda 4C statüsünde çalışan kardeşlerimiz de 4B kadrosuna alınıyor. Böylece kamuoyunda uzun zamandır tartışılan bu meseleyi kökten çözmüş oluyoruz. Böylece inşallah bu sorun ortadan kalkıyor, artık bu aradaki komisyonlar, taşeronlar tamamen ortadan kalkıyor, hepsi böylece işçi kadrosuyla görev alıyorlar. Belediyelerde de belediye şirketlerinin, iktisadi teşekküllerinin inşallah personeli olarak göreve devam edecekler. Hayırlı olmasını diliyorum.”
ÖZTABAK,taşeron sorunun ortadan kalkmasında gösterdekileri çabadan dolayı başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN olmak üzere Başbakan’ımız Sayın Binali YILDIRIM’a,Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu’na, Maliye Bakanı Naci Ağbal’a ve tüm emeği geçenlere teşekkür etti.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.