ALTINOVA ZABITA GÖZ AÇTIRMIYOR

Spread the love

Altınova Belediye Zabıta Amirliği ekipleri, ilçe sınırları içerisinde faaliyet gösteren işletmelere yönelik çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

 

Altınova Belediye Zabıta Amirliği ekipleri; servis araçları, esnaf, gıda üzerine satış yapan işyerleri, okul kantinleri gibi sorumluluk alanlarına yönelik çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Ekipler, ilçede yolların bozulmasına neden olan ağır tonajlı kamyonlara ve inşaat alanlarına yönelik uygulamalar da gerçekleştiriyor.

 

 

TERSANE BÖLGESİNDE DENETİMLER

 

Zabıta Amirliği, İlçe Trafik Şube’nin desteğiyle yaptığı uygulamalarla Aralık ayı içerisinde Tersane Bölgesi’nde seyyar satıcılara göz açtırmıyor. Her sabah Tersane Bölgesi’nde uygulama yapan Zabıta Ekipleri; kanunda belirtilen şartları taşımayan, satış izni ve sağlık koşullarını göz önünde bulundurmadan satış yapan seyyar satıcılara gerekli yaptırımları uyguladı. Yapılan uygulamalarda menşei belli olmayan poğaça, simit gibi maddelerine el konuldu. Ayrıca satışların yapıldığı araçlara da işlem yapıldı.

 

TİTİZ ÇALIŞMA

Zabıta yetkilileri, seyyar satıcılarda satılan ürünlerin sağlık açısından sakıncalı olduğunu belirttiler. Seyyar satıcılarla çok sıkı bir mücadele içinde olduklarını belirten yetkililer, “Denetimlerimiz kesintisiz olarak sürecek. Hiçbir kaçak girişime izin vermeden, titiz bir şekilde sürdürülen bu denetimlerde amaç vatandaşlarımızın sağlığıdır” dediler.

 

TOPLU TAŞIMAYA DENETİM

 

Altınova Belediyesi Zabıta Amirliğine bağlı ekipleri, vatandaşların huzurlu ve güvenli bir şekilde seyahat etmeleri için halk otobüsü ve minibüslerde denetimler yapıyor. Gerçekleştirilen denetimlerde; güzergah hattına uygun seyir, duraklarda yolcu alıp verme düzeni, durak harici yolcu alıp verme, yolcu kapasitesine riayet edilip edilmediği, araçla ilgili belgelerin tam olup olmadığı gibi pek çok konuda denetim gerçekleştirildi. Kurallara uymayan veya eksiklikleri olan araç sürücüler idari ve yasal işlemlerin yapılması konusunda uyarıldılar.

 

SERVİSLERE DENETİM

 

Ekipler, servis araçlarının yaşı sınırına uygunluğu, servis araçlarında camlarda kırık, koltuklarda ise emniyet kemeri ve yangın tüpleri ile tüm olumsuzluklar göz önüne alınarak denetlemeler yapıyor. Altınova Belediye Zabıta Amiri yetkilileri, personellerin can ve mal emniyeti için servis araçlarının kurallara uygun olması gerektiğini belirttiler.

 

FIRINLARA DENETİM

 

İlçede faaliyet gösteren ekmek fırınlarına denetimlerini sıklaştırdı. Fırınlarda temizlik ve gramaj konusunda denetim yapılırken, esnaf da bilgilendirildi.Denetimlerde, işyerlerinin genel temizlik ve hijyen kurallarına uygunluğu, imalat salonları ile un depolarının teknik ve hijyenik özellikleri ile çalışan personel, alet-ekipman temizlik ve hijyeni konusunda incelemeler yapıldı.

 

İNŞAATLAR MERCEK ALTINDA

 

Zabıta ekipleri, ilçe genelindeki inşaatlara yönelik denetimlerini aralıksız sürdürüyor. Kaçak yapılaşma ve proje dışı uygulamalar konusunda vatandaşları uyaran yetkililer, “Kural dışı uygulamalara taviz vermemiz mümkün değil. Yasalara aykırı yapılan yapılara ve uygulamalara karşı şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da taviz vermeyeceğiz” dediler.

 

“TAVİZ YOK”

 

İnsan sağlığının ve güvenliğinin her şeyin üzerinde olduğunu dile getiren Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, “Vatandaşlarımızın tüketici hakları da son derece titiz bir şekilde kontrol edilmekte. Halkımızın menfaatlerine olan bu tür uygulamalarımız devam edecektir” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.