OKUL İÇİN DAHA UYGUN YERLER VAR

Spread the love

Meteoroloji Müdürlüğü yerine yapılmak istenen ilkokul tartışmasında Tema Vakfı Yalova Temsilciliği’de görüş bildirdi. Okulların fiziki olarak uygun alanlara yapılmasının önemine dikkat çeken Tema Yalova Temsilcisi Faruk Tezcan “Meteoroloji Müdürlüğü’nün yeri İDO iskelesinin karşısında. İstanbul, Bursa Kocaeli trafiğinin düğümlendiği bir noktadadır. Etrafında trafiği rahatlatacak yollar yoktur. Yanıbaşında büyük bir alışveriş merkezinin ve pazaryerinin olması da ayrı bir dezavantajdır. Atatürk İlkokulu’nda yaşanan karmaşayı, öğrencilerin ve velilerin çektiği sıkıntıları biliyoruz. Meteoroloji Müdürlüğü yerine yapılacak İlkokulda sıkıntılar Atatürk Okulu örneğinden daha fazla olacaktır” dedi.

 

Başka okul yeri alternatiflerinin olup olmadığını anlamak için Belediye Başkanı Vafa Salman’ı ziyaret ettiklerini ifade eden Faruk Tezcan “Belediye Başkanımızdan okul yeri için çok daha güzel alternatifler olduğunu öğrendik. Ayrıca Süleymanbey Mahallesi’nde ilkokul yapılmak istenen Meteoroloji Müdürlüğü arsasından başka yeşil alan yoktur. Deprem olduğunda toplanılacak alanda yoktur. Bu yoğun trafiğin ortasına yapılacak okul öğrenciler için birçok tehlikeler de oluşturmaktadır. Buraya okul yapılma ısrarından vazgeçilerek diğer alternatiflerin değerlendirilmesini öneriyoruz” dedi.

 

 

Tema Temsilciliği yönetim kurulunun yaptığı ziyaret ve istekleri konusunda Belediye Başkanı Vefa Salman’da “Başkanlık olarak bizde Tema ile aynı görüşteyiz. Belediye Meclisi’nin aldığı kararın iptali için dava açtım. Hukuki olarak ve plan ilkeleri olarak bazı eksiklikler var. Süleymanbey Mahallesi’nde yaşayan hemşehrilerimden de bu davranışıma önemli ölçüde destek var. Çok daha uygun yerler öneriyoruz. Atatürk İlkokulunun açılış ve kapanış saatlerinde gidinde servis araçlarının sayısını görün. Aynı servis araçları Meteoroloji Müdürlüğü yerine bizim önereceğimiz çok uygun yere yapılacak ilkokula taşıyacaklar. En akılcı çözüm budur. Ben belediye başkanı olarak herkesten daha fazla okul yapılmasını istiyorum ama uygun yerlere ve uygun büyüklükte olmasını istiyorum” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.