ORAL, MEKKE’NİN FETHİNİ KUTLADI

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, Mekke’nin fethinin 1388’inci yılını kutladı.

Anasayfa Güncel 10 Ocak 2018 9 Okunma
ORAL, MEKKE’NİN FETHİNİ KUTLADI

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, Mekke’nin fethinin 1388’inci yılını kutladı.

 

Başkan Oral, 11 Ocak 630’da fethedilen Mekke’nin, kendilerini Allah’a adayan, Allah’a iman ve ibadet ettikleri için yurtlarından ayrılmak zorunda bırakılan Peygamber Efendimiz ve ashabına, Allah’ın en büyük hediyesi ve lütfu olduğunu kaydetti.

 

“BİRLİK VE BERABERLİK İÇİNDE OLMALIYIZ”

 

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral yayınladığı mesajda, “İslamiyet’in merkezi olan Mekke, fetihle birlikte gerçek hüviyetine kavuşmuş, şirkten ve putperestlikten arınarak manevi bir şehir olma özelliğine kavuşmuştur. Bu fetihten sonra diğer fetihler arka arkaya gelmiş ve İslam, üç kıtaya hızla yayılmaya başlamıştır. Mekke’nin fethi zaferinden hem idareciler olarak hem de yönetilenler olarak çıkarılacak çok dersler vardır. Bu büyük gün, biz Müslümanların birlik ve beraberlik içerisinde olmamız gerektiğini anımsatan özel zamanlardandır. Bu vesileyle; İslam tarihinin en önemli olaylarından olan Mekke’nin fethinin yıldönümünün hayırlara vesile olmasını dilerim” dedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
2008-2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları çevre gazetesi ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
Portal Teması : Wptr.Co