ARMUTLU’DA KİTAP OKUMA SEFERBERLİĞİ BAŞLATILDI

Armutlu Kaymakamlığınca ilçede kitap okuma seferberliği başlatıldı.

Anasayfa Eğitim 10 Şubat 2018 11 Okunma
ARMUTLU’DA KİTAP OKUMA SEFERBERLİĞİ BAŞLATILDI

Armutlu Kaymakamlığınca ilçede kitap okuma seferberliği başlatıldı.

 

Okuyan, okuduğunu anlayan, anladıklarını yorumlayan, zihinsel becerilerini bu yetilerle desteklemiş ve milli, manevi, ahlaki yönlerini bir bütün halinde geliştirmiş nesiller yetiştirmenin önemini her fırsatta dile getiren Armutlu Kaymakamı Uğur SEZER’in talimatları ve destekleriyle Armutlu’da bir kitap okuma seferberliği başlatıldı.

 

 

İlçedeki ortaokulların tamamında eğitim gören toplam 527 öğrenci için “MEB Tavsiyeli 100 Temel Eser” içinden seçilen 4 kitap, Armutlu Kaymakamı Uğur SEZER ve beraberindeki İlçe protokolünce Dursun Dumangöz Ortaokulunda düzenlenen törenle öğrencilere dağıtıldı.

 

Armutlu Kaymakamı Uğur SEZER yaptığı açıklamada: “Öğrencilere dağıtılan kitapların dönem boyunca okunacağını ve sene sonuna doğru yapılacak sınavlar ve bilgi yarışmaları ile başarılı öğrencilerin ödüllendirileceğini, öğrencilerde kitap okuma sevgisini artırmanın temel amaç olması nedeniyle bu gibi projelerin Armutlu’ da artarak devam edeceğini” dile getirdi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
2008-2018 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları çevre gazetesi ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
Portal Teması : Wptr.Co