MERAL AKŞENER YALOVA’DAN İKTİDARA SESLENDİ

Spread the love

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Yalova il başkanlığının açılışını yapmak üzere Yalova’ya geldi.

 

Partisinin seçimlere katılmasının engellenmeye çalışıldığını söyleyen  Akşener, Gelin gücünüz varsa gelin sokmayın. Bütün şekil, şartları yerine getiriyoruz. Oynayın bakalım YSK’yla da ne oluyormuş. Hadi yüreğin yetiyorsa seçime sokma da göreyim” dedi. Yalova il binasının açılışına katılan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i İl Başkanı Ünlem Üstel, ilçe başkanları, partililer ve kalabalık bir grup karşıladı.

 

 

BEN SİZİN YENGENİZİM

Yalova’yı yakından tanıyorum diyen Akşener, “Ben sizin yengenizim. Kayınvalidem Termal Gökçedereli .Hala da  orada yaşayan aile fertlerimiz var.olduğunu kaydeden Akşener, “Çok iyi bir yengeyim. 37 yıldır kayınvalidemle oturuyorum. Bu arada babaannemizle de 12 yıl kaldım. Yani çift kayınvalideliyim” dedi. Akşener, Yalova’nın 16 yıldır bir kimlik arayışı içerisinde.

 

 

YALOVA NEREDE? 16 SENEDE NE YAPTILAR ?

 

Yalova’nın yengesi olan bir kişi olarak gençliğimizin Yalova’sı ile şimdinin Yalova’sını size sormak isterim. Yalova bir sanayi kenti mi, tarım kenti mi, yoksa turizm kenti midir? Bunların tamamı mıdır ya da hiçbiri midir? Verilen cevap, hiçbiridir. Ben hep merak etmişimdir. Bu 16 senede Yalova’ya kafasını çevirenler, acaba Atatürk Yalova için, ‘Benim şehrim’ dediği için mi böyle oldu. Bunu da kocaman bir soru olarak sizlerin vicdanına bırakıyorum. Yalova şu anda bir göç kenti. Yalova şu anda geçmişin sanayi şehri olmaktan hızla çıkan bir kent. Kötü yapılaşma, programsız yapılaşma Yalova’yı bir turizm şehri olmaktan da çıkardı.”

 

Türkiye ve Suriye konusunda da açıklamalarda bulunan İYİ Parti Lideri Meral Akşener, konuşmasının ardından partisinin il binasının açılış kurdelesini kesti. Parti binasında İl Başkanı Ünlem Üstel ve partililerle de görüşen Akşener, daha sonra Yalova’dan ayrıldı.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.