MEYDAN İDDİALARA CEVAP VERDİ

Spread the love

Teşvike Belediye Başkanı Ahmet Meydan hakkındaki suçlamalara yanıt verdi. Arap yatırımcı Hüseyin Abbas Cumhuri tarafından dolandırıldığını söyleyen Meydan, hakkındaki suçlamaları reddetti. Teşvikiye’nin ve Yalova’nın kalkınması adına tam teşekküllü bir kompleks yapılması için sözleşme imzaladığını ancak Irak’lı yatırımcının projeye başlamadan gittiğini söyledi.

 

Teşvikiye’nin doğal özellikleri bakımından bir turistik tesise ihtiyacı olduğunu ve yatırımın bakanların onayından geçtiğini söyleyen Meydan, ön sözleşme imzalandığını ve sözleşme kapsamında alınan ücretin işletmecilere verildiğini belirtti.

 

Teşvikiye Belediye Başkanı Ahmet Meydan; ”Geldiler anlaştık. O bölge tarımsal kalkınma kooperatifinin uhdesinde idi. Açık arttırma ile alınmıştı. Sözleşmeyi tek taraflı olarak fes ettik ve projeleri oluşturmaya başladık. Sözleşmeyi imzaladığımız kişi sözlerini yerine getirmedi bir daha geri gelmedi. Biz de alt katları tekrar işletmecilere verdik üst tarafı da beklettik. Bir zaman sonra geri geldiler ancak mafya ile geldiler. Mafyadan sonra siyaset hayatımı bitirme ile tehdit ettiler. Benim sözleşme yaptığım kişi ortalarda yok sözleşmeyi başka bir arap yatırımcıya vermiş o da gidip genel merkeze şikayette bulunmuş.” Dedi. Hakkındaki iddiaları kabul etmeyen Başkan Meydan “benim iyi niyetimle yaptığım bir sözleşmem var. Hiç bir şekilde para da almadım ne belediyenin kasasına nede benim cebime hiç bir şekilde para girmedi. O şekilde anılmaktan son derece rahatsızım. Ben kimseyi dolandırmadım,Benim düşüncem, bırakın Teşvikiye’yi, Çınarcık’a ve Yalova ya büyük bir turizm yatırımı idi. Şu anda yer belediyenin uhtesinde duruyor hazır vaziyette yatırımcısını bekliyor.

 

Hakkındaki tüm suçlamaları reddeden Ahmet Meydan projenin tamamen kamu menfaati adına düzenlendiğini söyledi.

 

Haber: Ali Hasan Işık

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.