VEFA SALMAN, “BUNA VESİLE OLMAM ONUR VE GURUR KAYNAĞIM”

Spread the love

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman ve Türkiye Yardımseverler Derneği Yalova Şubesi’nin katılımıyla, İsmetpaşa Mahallesi Çağatay 3. Sokak’ta bulunan parkın açılışı yapıldı. Türkiye Yardımseverler Derneği’nin kuruluşunun 90. yılı dolayısıyla parka derneğin adı verildi.

 

Yalova Belediyesi tarafından organize edilen törene; Belediye Başkanı Vefa Salman’ın yanı sıra Belediye Başkan Yardımcısı Jülide Güner ve Ahmed Murat Kuleli, Türkiye Yardımseverler Derneği Yalova Şubesi Başkanı Nurhan Yıldırım ve yönetim kurulu üyeleri ile Yalovalılar katıldı.

 

 

Açılış öncesi konuşan Başkan Salman, “Bana bu imkanı verdikleri için Yardımseverler Derneği Yalova Şubesi’ne çok teşekkür ediyorum. Benim Yardımseverler Derneği ile bağım çok küçük yaşlardan bu yana devam ediyor. Türkiye’de ve Yalova’da da çok eski dernekler arasında yerini alıyor. İsminin hakkını sonuna kadar veren bir dernek. Gelecek kuşaklarında bu derneğin çalışmalarını örnek alarak çalışacaklarına ve yardım edeceklerine adımın ‘Vefa’ olduğu gibi inanıyorum. Ben burada Yalova adına, geçmişte emek vermiş, şuanda görev yapan ve bundan sonra görev yapacak olanlara da başarılar diliyorum. Aynı zamanda dernekte görev almış ve rahmetli olmuşların da ruhlarının şad olmasını yüce Rabbimden diliyorum. Kendileri bana böyle bir teklifle geldiklerinde çok memnun oldum. İsminin böyle bir parkta yaşatılması ve benimde buna vesile olmam onur ve gurur kaynağım. Hepsini canı gönülden kutluyorum. İsmetpaşa Mahallemize de, Yalova’mıza da hayırlı uğurlu olsun” dedi.

 

 

Konuşmanın ardından Başkan Salman ve Türkiye Yardımseverler Derneği Yalova Şubesi Başkanı Nurhan Yıldırım açılışı gerçekleştirdi. Alkışlar eşliğinde açılan parkın ismi ‘Türkiye Yardımseverler Derneği Yalova Şubesi 90. Yıl Parkı’ oldu. Törende Şube Başkanı Yıldırım, Başkan Salman’a teşekkür ederek plaket takdim etti.

 

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.