BAŞKAN SALMAN, “ÇANAKKALE BİR EFSANE VE RUH’TUR”

Spread the love

18 Mart Çanakkale Zaferinin 103. Yıldönümü kutlamaetkinlikleri kapsamında Raif Dinçkök Kültür Merkezinde konser düzenledi.

 

Raif Dinçkök Kültür Merkezi’nde düzenlenen konserde sahne alan 21. Dönem Milletvekili ve aynı zamanda Türk Halk Müziği Sanatçısı Faruk Demir, ‘Sarı Saçlı Mavi Gözlüm’, ‘Çanakkale Türküsü’ gibi birçok birbirinden değerli eserleri 18 Mart Çanakkale Zaferi kutlama etkinlikleri kapsamında salonu dolduran vatandaşlara seslendirdi. Konseri Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, Çınarcık Belediye Başkanı Avni Kurt ve Kaytazdere Belediye Başkanı Ali Kangal’da izledi.

 

 

Konser öncesi bir konuşma yapan Başkan Salman; “Öncelikle salonu böyle bir anlamlı etkinlikte dolduran değerli hemşerilerime teşekkür ediyorum.  18 Mart günü Belediyemiz tarafından düzenlenen etkinliklerde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizin ruhları için Kuran-ı Kerim okutarak kendilerini bir kez daha rahmet ve minnetle andık. Bugünde düzenlediğimiz etkinlikle Çanakkale Zaferi’nin yıldönümünü kutluyoruz. Çanakkale bir destan, Çanakkale bir efsane ve Çanakkale ruhtur. Bu ruhu bizlerden sonra gelecek olan nesillerinde yaşamasını sağlamalıyız. Her Türk gencinin bu ruhu yaşaması için mutlaka o toprakları gidip görmesi ve gezmesi için elimizden geleni yapmalıyız ve teşvik etmeliyiz. O günlerde olan mücadeleyi ve o vatan sevdasını şimdi ise Afrin’de yaşamaktayız. Ülkemizin bekası için Ay-Yıldızlı Bayrağımızın dalgalanması için canlarını hiçe sayarak, Çanakkale’de, Dumlupınar’da, Sakarya’da, Ülkemizin sınırları içinde ve şuanda devam eden Afrin operasyonunda ki şehitlerimize Allah’tan rahmet dilerim” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.