BAŞKAN SALMAN, ‘SÖYLEM’DE VARIZ EYLEM’DE YOKUZ’

Spread the love

22 Mart Dünya Su Günü etkinlikleri kapsamında Yalova Belediyesi’nin destekleriyle Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Yalova Şubesi tarafından Belediye Meclis Salonu’nda söyleşi düzenledi.

 

 

‘Varlığın Ana Maddesi Su’dur’ sözünden yola çıkarak düzenlenen söyleşiye Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman eşi Dilek Salman katılırken, Su Hakkı Platformu Temsilcisi Dr.Özdaş Özbay ise konuşmacı olarak katıldı.

 

Programda açılış konuşmasını gerçekleştiren Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, gelecekte yaşanacak sıkıntıların en büyüğünün su yüzünden olacağını belirterek; “Yaşamın en önemli unsuru Su’dur, su hayattır ve susuz yaşam olmaz. Bu konuyu seçen ve halkımızın bilinçlenmesi için böyle bir söyleşi gerçekleştiren Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Yalova Şubesine teşekkür ederim. Bir kişi bir şeyin kıymetini en çok kaybettiği zaman ya da kaybedeceğini anladığı zaman anlar. Bir gün bu dünya üzerinde savaşlar çıkarsa bilin ki bunun en büyük nedeni su olacaktır. Çünkü çok kolay bilinçsizce bu modern ve çağdaş hayat içinde tüketiyoruz” dedi.

 

Sözlerini söyleşiye katılımın az olmasından dolayı üzüntü duyduğunu belirterek sürdüren Başkan Salman şunları dile getirdi; “Ben bu söyleyişi için Yalova Belediyesi’nden toplam 55 bin kişiye katılım sağlanması için mesaj çektim. Ama görüyoruz ki burada bir avuç insanız ve hep maalesef üzülerek belirtmek istiyorum ki aynı yüzler. Söylem olarak çok iyiyiz ama iş eyleme gelince ortalarda yokuz. Buraya katılım gösteren siz duyarlı vatandaşlarıma ve şehir dışından katılan tüm misafirlerimize teşekkür ediyorum. Bu duyarsızlık ve böyle bir önemli konuda söyleşiye katılım sağlanmaması beni üzüyor.”

 

Açılış konuşmasında şehir dışından katılan katılımcılar için Yalova hakkında bilgiler veren Başkan Salman, Yalova’nın Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün de vurguladığı gibi bir su kenti olduğunun altını çizdi.

 

Söyleşide Yalova Belediyesine desteklerinden dolayı teşekkür edilerek Başkan Salman’a çiçek takdim edildi. Söyleşi sinevizyon gösteri ve Su Hakkı Platformu Temsilcisi Dr.Özdaş Özbay’ın konuşmasıyla devam etti.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.