BULGARISTAN’DA YALOVA RÜZGARI ESTİ

Spread the love

21-25 Mart tarihleri arasında Bulgaristan’ın başkenti Sofya’da düzenlenen 56. Uluslararası Dan Kolov-Nikola Petrov Turnuvası’nda Yalova  Altınova Tersaneler Spor Kulübü sporcusu Buse Tosun altın madalyanın sahibi olarak böylesine önemli turnuvada ilk Altın madalya kazanan Bayan güreşci olma ünvanını elde etti.

 

Bulgaristan’da yapılan şampiyonada 68 kiloda mücadele eden Altınova Tersaneler kulübü sporcusu Buse Tosun finalde Rus güreşçiyi 4-1 yendi.  Güreş Milli takımımız turnuvayı 5 altın, 3 gümüş ve 10 bronz madalya olmak üzere toplam 18 madalya ile tamamladı.

 

 

BUSE TOSUN ‘Hedefim Avrupa Şampiyonasındada Altın madalya almak’ dedi.

 

Milli Güreşcimiz Buse Tosun yaptığı açıklamada asıl hedefinin Rusya’da yapılacak olan Avrupa Şampiyonası’nda madalya kazanmak olduğunu belirten Tosun, Bu yıl 56. düzenlenen Uluslararası Dan Kolov-Nikola Petrov Turnuvası’na milli takım olarak yoğun antrenmanlar ile hazırlandıklarını başarılı olacaklarını takım halinde inandıklarını soyleyen Buse Tosun bunuda gerçekleştirdiğimiz için çok mutlu olduklarını belirterek,başta antrenörlerimiz olmak üzere, bize destek olan sponsorlara ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

MUSA AYDIN; GEÇEN YILKİ BAŞARILARIMIZI DEVAM ETTİRMEK İSTİYORUZ

 

,Türkiye Güreş federasyonu başkanı Musa Aydın ile yaptığımız görüşmede,İlk kez bir bayan güreşçi şampiyon olarak 56. Uluslararası Dan Kolov-Nikola Petrov Turnuvası’nda Türk bayrağını dalgalandırdığını belirten Aydın,bizim için bu  turnuvanın Avrupa Şampiyonası’nın provası niteliğini taşıdığını,bütün  sporcularımızda oldukça başarılı bir mücadele örneği gösterdiler. Bu başarıyıda 5 altın 3 gümüş ve 10 bronz olmak üzere turnuvayı toplam 18 madalya ile tamamlayarak Türkiye’ye döndüklerini söyleyen Federasyon başkanı Musa Aydın Teknik heyetimizi ve bütün sporcularımızı tebrik ediyorum dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.