ÇİFTLİKKÖY’DE İSTİKLAL MARŞIMIZIN KABULÜNÜN 97’İNCİ YILI KUTLANDI

İstiklal Marşımızın kabulünün 97’inci yıldönümü, Çiftlikköy’de yapılan etkinlikle kutlandı. Çiftlikköy Belediyesi Kültür Merkezi’nde Çiftlikköy Şehit Ömer Halisdemir Ortaokulu öğrencileri tarafından gerçekleştirilen etkinliğe Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, eşi Nursel Silpagar’la birlikte katıldı.

 

 

Etkinliği Çiftlikköy Kaymakamı Cengiz Karabulut, Garnizon Komutan Vekili Hava Tabip Albay Oğuz Okul, İlçe Jandarma Komutanı Erkan Sağındık, İlçe Emniyet Müdürü Cemil Kocabaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhammet Beşir, ilçe protokolü, öğretmenler, öğrenciler ve aileleri de ilgiyle izledi.

 

 

İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy ve başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı okunarak program başladı.  Çiftlikköy Şehit Ömer Halisdemir Ortaokulu öğretmenlerinden Musa Kurt’un konuşması sonrasında öğrencilerden Nisa Karakol, ‘İstiklal Marşımız’ adlı şiiri okudu. Öğrencilerin sahnelediği ‘İstiklal Marşı’nın Kabulü’ adlı tiyatro gösterisinde ise İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy’un İstiklal Marşı’nın şiirinin belirlenmesi için yapılan yarışmaya nasıl katıldığı canlandırıldı.   Ardından okul öğrencilerinin sergilediği folklor gösterisi ise izleyenler tarafından alkışlandı.

 

 

Etkinliğin son kısmında ise kompozisyon, şiir ve İstiklal Marşı’nı güzel okuma yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri Çiftlikköy Kaymakamı Cengiz Karabulut, Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhammet Beşir tarafından verildi.

 

 

Başkan Silpagar, “İstiklal Marşımızın kabulünün 97’inci yıldönümünde Çiftlikköy Şehit Ömer Halisdemir Ortaokulu öğrencilerinin hazırladığı programa katıldık. İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un hayatından bölümlerin ve ölümsüz eseri İstiklal Marşı’nın nasıl milletimizin baş tacı olduğunun anlatıldığı etkinlikte yer alan ve emeği geçen herkesi tebrik ediyor, Vatan Şairimizi bir kez daha minnet ve rahmetle anıyorum” diye konuştu.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.