CUMHUR İTTİFAKININ GETİRECEKLERİ

Spread the love

Ülkemiz tarihi dönemlerinin birinden daha geçiyor. Siyasi manada ittifak kuruluyor. Geçmişte nadirde olsa karşılaştığımız bu duruma ilk kez bu kadar kozmopolit bir seçmen yapısıyla giriyoruz. Temelde aynı ancak fikriyatta ve teoride farklı iki parti MHP ve AKP Cumhur ittifakı adı ile genel seçimlere beraber giriyor. Esasında daha önce birçok konuda hem fikir olan bu iki parti şimdi seçimlere aynı çatı altında ancak farklı kimliklerle giriyor. Özellikle Fetö darbe girişiminden sonra sağlam bir Milliyetçi hamle gerekiyordu ve bu iki parti bu hamleyi fazlasıyla yaptı. Aslında darbe girişiminden bugüne kadar geçen süreçte, iki partinin de fazlasıyla inisiyatif alması tehlikeyi herkesten önce görmesi ve kararlı bir mücadeleyle, ülkeyi yönetebilecek vasıfa sahip olduklarını ortaya koydu.

 

Peki, Cumhur ittifakından sonra olası bir iktidarda neler değişecek ya da nelerin değişmesi gerekecek biraz sıralayalım. Mesela kamu kurum ve kuruluşlarında ki liyakat ölçüsü, kime neye göre liyakat bunu sorgulayacağız. En azından tek bir zümre kurum veya kişiye değil de Devlete karşı liyakatin olacağı kesin gibi. Sonra tek partili iktidar döneminde Ülkede söz sahibi olan yada hükümete yakın dernekler ,sendikalar, özel şirketler yada bunun gibi bir çok kuruluşlar eskisi gibi özgür ve güçlü olamayacak. İllerde ki yöneticiler hükümetin il başkanına değil o İlin mülki amirine karşı sorumlu olacak.Yani herkes kendinden sorumlu herkes kendini Devlete beğendirme arzusunda olacak.Artık ben yaptım oldu ben dedim olacak kalkacak, biz karar aldık biz söyledik biz istişare ettik olacak. Yanlış karar alınsa dahi uygulanmaya konmadan dönülebilecek, bu da başta maddi ve manevi zararlar olmak üzere birçok konuda toplumun yararına olacak. Bana göre KHK’lar da kalmayacak,Cumhur ittifakı kararları olacak. Böylece Ülkemiz daha sağlam zeminlerde yönetilecek ve daha sağlam kadrolarla temsil edilecektir.

 

Kısaca özetlemek gerekirse artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak.Hiçbir ittifak taraftarı ayrıcalık yada öncelik kazanmayacak. Her şey herkes eşit olacak. Ülkede bir yerlere gelmek için liyakat değil hak ediş esas alınacak. Ve umuyorum ki kimse hak etmediği makamı işgal edemeyecek. Bu konuda ümidim yüksek ve sonsuz. Biliyoruz ki özellikle Mhp sahip olduğu vizyon ve kararlılıkla Ülkede ki pek çok kararsızları ikna edecek. Karşı çıkılabilir biraz da eleştirilebilir ama ölçütler kaçırılmamalıdır. Şu da bilinmelidir ki tek parti iktidarındansa iki partili ittifak ülke için daha hayırlıdır.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.