DR. METİN ORAL: ALTINOVA, TURİZMDE DE VAR

Spread the love

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral ilçede; tarihi, sanayiyi, tarımı ve kültürü bir arada yürüttüklerini, şimdi de bu değerlere turizmin ekleyeceklerini söyledi.

 

İlçe Tanıtım Projesi kapsamında Altınova Anadolu Lisesi öğrencileriyle buluşan Başkan Oral, turizm alanında da ilçenin gelişerek, bölgenin gözde yerleri arasına gireceğini ifade etti.

 

 

TARİH VE TURİZM

 

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, Altınova Anadolu Lisesi’nde İlçe Tanıtım Projesine devam etti. 4-A ve 4-B sınıflarında derse giren Başkan Oral, ilçenin tarihi, kültürel ve doğal güzellikleriyle ilgili öğrencilere bilgi verdi.

 

Turizm ve tarih alanlarında ilçede ciddi çalışmaların başladığını ifade eden Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, “Restorasyon kazı öncesi temizlik çalışmaları başlayan Çobankale, restorasyon çalışmaları yapacağımız Hersekzade Ahmet Paşa Külliyesi, Helenapolis Antik Kenti, Gölbey’in Evi, Deniz Feneri ve müzelerimizle tarihi değerlerimiz gün yüzüne çıkacak.

 

Ülkemizin tek tapulu gölü olan Hersek Lagünü ve başta flamingolar olmak üzere 203 kuş türünün yer aldığı Kuş Otelimiz, Kuş Gözlem Kulelerimiz, Osmangazi Köprüsü’nün hemen bir ayağının altında bulunan 2 kilometrelik Hersek Sahilimiz, Kent Ormanlarımız, yapımını gerçekleştireceğimiz Tıbbi Aromatik Bitkiler Bahçemiz ile turizm değerlerimizi duyuracağız” dedi.

 

 

GEZİLER DÜZENLENECEK

 

İlçede kurulan İlçe Halk Kütüphanesi ve yapılacak olan 4 müze hakkında öğrencilere bilgiler de veren Başkan Oral, her türlü öneri ve şikâyetlerin kendilerine iletilmesini istedi. Başkan Oral, havaların ısınmasıyla tüm öğrencilere yönelik ilçe gezileri düzenleneceğini açıkladı.

 

BU ÜLKEYİ KİMSE YIKAMAZ

 

Günümüzde ülkemize her koldan saldırının gerçekleştiğini ifade eden Başkan Oral, “Geçmişte 600 yıl dünyaya hükmeden Osmanlı’yı yıkanlar, bugün ülkemize göz dikmiş durumda. Her koldan ülkemize saldırıyorlar. Türk Milleti’ni Laz, Kürt, Türk, Çerkez, göçmen, Sunni, Alevi gibi zenginliklerimizi kullanarak bölmek istiyorlar. Çanakkale’de tek vücut ülkesini savunan Türk Milleti’ni bugün bölmek istiyorlar. Ama biz buna izin vermeyeceğiz.

 

Bu konuda en önemli görev de siz gençlere düşüyor. Sizler iyi eğitim alırsanız; ülkesine, vatanına, bayrağına, geçmişine sahip çıkan bir genç olarak yetişirseniz bundan sonra inşallah bu ülkeyi kimse yıkamaz, bu ülke her geçen gün daha da büyüyerek geçmişindeki o şanlı günlere yeniden dönecektir. O yüzden sizlere çok iş düşüyor. Sizler bu konuda bilinçli olun” diye konuştu.

 

“UYUŞTURUCUYLA TOP YEKÜN MÜCADELE”

 

Günümüzün en önemli sorunlarının başında madde bağımlılığı geldiğini ifade eden Başkan Oral, “Bu konuda Altınova belediyesi olarak üzerimize ne düşüyorsa yapmaya hazırız. Sizlerden uyuşturucu konusunda yardım, destek, öneri istiyoruz. Bu illetle top yekün mücadele gerekmektedir. Tek başına aile, öğretmenler, emniyet, bizler, sizler bir yere varamayız. Ancak ortak mücadele sergilenirse, el ele verilerek çalışılırsa sonuç alabiliriz. Madde bağımlılığıyla mücadelede herkese büyük görevler düşüyor. Bu konu siz gençlerimiz, daha küçük çocuklarımız, geleceğimiz için çok önemli” dedi.

EĞİTİMCİLERLE SOHBET

Altınova Anadolu Lisesi’nde öğretmenleri ile de bir araya gelen Başkan Oral, eğitimcilerle görüş alışverişinde bulundu. Başkan Oral’a sınıflardaki derslerde, Altınova Anadolu Lisesi Müdürü Ercan Gökkaya ve Müdür Yardımcısı Mehmet Doğan eşlik etti.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.