DR. METİN ORAL “BİR BÖLGENİN EN BÜYÜK DEĞERİ TANINIRLIĞIDIR”

Spread the love

E-Twinning ile “81 İl Bir Hikâye: Öykü Yollarda” Projesi’nde Yalova’yı temsil eden Altınova Çavuşçiftliği Fatih Sultan Mehmet İlkokulu öğrencileri, Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral’ı ziyaret ettiler.

 

Altınova Çavuşçiftliği Fatih Sultan Mehmet İlkokulu yöneticileri ve projede yer alan öğrenciler Başkan Oral’ı makamında ziyaret etti.

 

Ziyarette bir bölgenin tanınırlığının önemine değinen Başkan Oral, “Bir bölgenin en büyük değeri tanınırlığıdır. Ne kadar çok tanınıp, biliniyorsanız o denli gelişmiş ve büyümüş sayılırsınız. Biz de bu yönde ciddi çalışmalar başlattık” dedi.

 

“FARKINDALIĞI ARTTIRACAK”

 

Projeyle ilgili bilgi veren Fatih Sultan Mehmet İlkokulu 4-A sınıf Öğretmeni Gamze Kuruçay, “Bu projenin amacı, öğrencilerin yaşadıkları yerin tarihi ve turistik mekânlarının farkındalığını arttırmaktır. Proje kapsamında Yürüyen Köşk, İbrahim Müteferrika Kağıt Müzesi ve Altınova Hersekzade Ahmet Paşa Camii’ne geziler düzenleyerek Yalova’yı tanıtıyoruz. Proje ile öğrencilerimiz yaşadıkları ili daha yakından tanıma fırsatı bulacaklar” dedi.

 

ALTINOVA’DAKİ PROJEYİ ANLATTI

 

Altınova’nın tanıtılması konusunda öğrencilere yönelik belediye olarak proje başlattıklarını hatırlatan Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, “Altınova’nın tarihi, kültürel ve doğal güzellikleriyle ekonomik değerlerinin tanınmasına yönelik ilçemizdeki okullarda önemli bir proje başlattık. Bugüne kadar 4 okulumuzdaki tüm öğrencilerle bir araya geldik. Diğer okullarımızdaki öğrencilerle de buluşacağız. İlçemizi önce görsel ve sözel olarak anlatıyoruz. Havaların ısınmasıyla da tüm öğrencilerimizi ilçemizdeki tarihi, turistlik ve doğal güzelliklerini gezdireceğiz. Sizleri de bu özverili ve önemli çalışmalarınızdan kutluyorum” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.