ENGELSİZ ORGANİK TARIM PROJESİ KIŞLIK MAHSULÜN HASADI YAPILDI

Engelli öğrencilerimizi tarıma yönlendirerek topluma kazandırmak, organik tarım konusunda bilgilendirerek meslek edinmelerine katkıda bulunmak, tarımsal faaliyetlerden yararlanarak, sosyalleşmelerine katkı sağlamak amacıyla Müdürlüğümüz, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile Atatürk Bahçe Kültürleri Merkez Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü iş birliği ile hayata geçirilen ´´Engelsiz Organik Tarım Projesi´´ kapsamında Esvet Sabri Aytaşman Özel Eğitim ve Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü bahçesinde bulunan seralara yapılan kışlık mahsullerin hasadı yapıldı.

 

Engelli bireylerin bir yandan eğitsel süreçleri diğer yandan üretmenin, başarmanın, somut ürün meydana getirmenin, faydalı olmanın hazzını mahsulleri toplarken yaşadılar. Yetiştirdikleri mahsulleri aileleriyle paylaştılar.

 

 

“Engelsiz Organik Tarım Projesi” kapsamındaki öğrencilerin ürettikleri mahsullerin hasadı, 62 engelli öğrenci ve velilerinin katılımı ile gerçekleştirildi. Mahsül hasadına Vali Yardımcımız Abdullah ÇİFTÇİ, İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN ile İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Suat PARILDAR katıldı.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.