GELİŞİM DEVAM EDİYOR

Spread the love

Yeşilay Yalova Şubesi, Genel Merkezin verdiği eğitimlere katılmaya devam ediyor. Benim Kulübüm Yeşilay Projesi Eğtimi Kapsamında gerçekleştirilen 4 günlük program İstanbul Marmaracık Kampında Türkiye Yeşilay Şubelerinden gelen isimlerle birlikte gerçekleştirildi.

 

Proje Koordinatörü, Genel Merkez Uzman Yardımcısı Nihat Yücel tarafından proje uygulama eğitimi verilirken, Genel Merkez Uzmanı İsmail Memiş tarafından Bağımlılıklarla Mücadele ve Çocuğa Etkisi konulu eğitimi sunuldu. Aynı zamanda çocuklarla iletişim konusunda da Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç Dr. Durmuş Ümmet tarafından eğitim verildi.

 

 

Eğitimler sonrasında uygulama için gidilen ilkokul ve ortaokulda; üçüncü, dördüncü sınıf öğrencileri ile yedinci sınıf öğrencileriyle buluşuldu. Öğrencilerle birlikte dört ders saati birlikte olan Yeşilay ekibi, çocuklara Yeşilay Hakkında detaylı bilgilendirmelerde bulunarak, çocukların bulundukları ortam ve yaşam çevresinde bağımlılıkla ilgili olarak karşılaştıkları konular gözlemlenerek, kendilerine bu konularla nasıl mücadele edileceği hakkında bilgi verildi. Çocukların yaşlarına göre oyunlar oynayarak sunulan bilgilendirme tüm öğrencilerde fayda sağlarken, her okulda aktif olacak şekilde Yeşilay Kulübünün kurulması amaçlandı.

 

Yeşilay Yalova Şube Başkanı Ali Faik Aydın; “ Ekibimiz bu eğitimi aldı ve bizler şimdi bu projeyi Yalova’daki ilkokul ve ortaokullara uygulamak istiyoruz. İnancımız ve düşüncemiz odur ki; gençlerimiz geleceğe daha sağlıklı bakacaklar. Geçmişteki şekilde bilinçsiz bireyler değil bu konuda bilinçli bireyleri temelden yetiştirmek istiyoruz. Göreceksiniz ki bugünden atılan tohumlar bundan on sene sonra kökleri sağlam ulu bir çınar haline gelecekler.” Diyerek projenin geleceğimiz açısından önemli olduğunu gösterdiler.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.