İL GIDA TARIM VE HAYVANCILIK MÜDÜRLÜĞÜ JANDARMAYA BAĞLI BİRİMLERDE GIDA DENETİMİ YAPACAK

Spread the love

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Gıda Denetim Ekipleri jandarmaya bağlı 9 birimde her 3 ayda bir denetim yapacak. Konuyla ilgili protokolüİl Müdürü Suat Parıldar ve İl Jandarma Komutanı Albay Ali Gemalmaz birlikte imzaladılar.

 

 

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünde imzalanan protokole göre İl Müdürlüğü Gıda Denetim Ekipleri Yalova Jandarmasına bağlı 9 birimde her üç ayda bir rutin denetim yapacak. Ayrıca Jandarmaya yemek temin eden yemek firmasına da üç ayda bir ekiplerimiz tarafından denetim yapılacak. Yılsonuna kadar biri yemek temin edilen üretim merkezi diğeri her seferinde farklı birimden olmak üzere iki yerden denetimler esnasında numune alınarak analize gönderilecek.

 

Acil durumlar, özel haller ve gıda zehirlenme vakalarında yapılan takvimden bağımsız olarak resmi kontrollere hemen başlanacak ve her yıl ocak ayının ilk haftasında denetimlerle ilgili toplantı yapılacak.

 

İl Müdürü Suat Parıldar ve Jandarma Komutanı Albay Ali Gemalmaz protokol imza töreninin ardından birbirlerine protokolün hayırlı olması dileğinde bulundular.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.