İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜ ALİ TOSUN’UN YAŞLILAR HAFTASI KUTLAMA MESAJI

Spread the love

İl Millî Eğitim Müdürü Ali Tosun’un Yaşlılar Haftası Kutlama Mesajı yayınladı.

 

“Gölgesinden Hayat Bulduğumuz Asırlık Çınarlar…”

 

Yaşlılara hürmeti, sevgi göstermeyi, onlara hizmet etmeyi öğretmek, bizlerin öğretmesi gereken en asli unsurların başında gelmektedir… Unutmamalıyız ki, çocuklarımızın geleceği ne kadar önemliyse, yaşlılarımız da bizim için bir o kadar önemlidir. Geniş ufukları, tecrübeyle kesinlik kazanmış bilgi ve birikimleri, her zaman yararlanmamız gereken değerli bir kaynaktır yaşlılarımız…

 

“Yaşlılarımız: yaşanmışlıklarıyla geçmişimizden, tecrübeleriyle geleceğimize ışık tutan gönül köprülerimiz”

 

Millet olarak ne mutlu bize ki, yaşlılarımızı yük olarak görmeyen, tam aksine onlara ihtimamla ve sevgiyle yaklaşmamızı sağlayan bir kültüre sahibiz. Tarihin her döneminde milletimiz yaşlısına gereken önemi vermiş, büyüğüne saygı göstermek milletimizin vazgeçilmez geleneği olmuştur. Bu geleneği yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak, ömürlerinin büyük bir kısmı topluma ve ülkeye hizmetle geçen yaşlılarımızın toplumla bütünleşmesini sağlamak, bizim en ulvi görevlerimiz arasında yer almaktadır.

 

“Yaşlılarımız: toplum yapımızı oluşturan manevi direklerimiz”

 

Peygamber Efendimiz (S.A.V); “Küçüğümüze merhamet etmeyen, büyüğümüze hürmet göstermeyen bizden değildir.” buyurmuştur. Bu nedenle herkes kendisinin de bir gün yaşlanacağını düşünerek, yaşlılarımıza, özellikle anne ve babasına, dedelerine, ninelerine saygıda kusur etmemeli, onların hayır dualarını almak için yarış halinde olmalıdır.

 

Bu duygularla, tüm yaşlılarımızın Yaşlılar Haftası’nı kutluyor, sadece bu hafta değil her zaman bizim baş tacımız olan tüm yaşlılarımızın ellerinden öpüyor, sağlıklı ve huzurlu bir hayat diliyorum.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.