MHP YALOVA İL BAŞKANI HASAN TOPÇULAR “103 YIL ÖNCE YAZILAN DESTAN”

Spread the love

MHP Yalova İl Başkanı Hasan Topçular 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 103.Yıl Dönümü için mesaj yayınladı.

 

MHP Yalova İl Başkanı Hasan Topçular mesajında; “Büyük Türk Milleti’nin tarih boyunca yaşamış olduğu birkaç dönüm noktası vardır.

 

1071 Anadolu’nun yurt edinilmesi, 1453 Bizansın tarihin tozlu sayfalarına gömülmesi ve 18 Mart 1915 Çanakkale Zaferi.

 

Dünya tarihinin görüp görebileceği en şanlı zafer, en şanlı direniş… düşmanlarının küçümseyerek “Hasta Adam” olarak nitelendirdiği, bünyesinde diri diri operasyonlar yapmaya çalıştığı bu necip millet, Çanakkale’de Türk ve İslam düşmanlarının emellerini sulara gömmüştür.

 

Ancak Çanakkale’nin gözü yaşlıdır, Çanakkale’nin aziz hatırası hala canlıdır ve yüreğimizi burkmaktadır. Vatanlarını çiğnetmemek için bedenlerini siper eden on binler, “Hilalin” “Haça” mağlup olmayacağını, Türk Milletinin tarihten silinemeyeceğini yeryüzüne haykırmıştır.

 

Milli şairimiz rahmetli Mehmet Akif’in “Asımın Nesli” dediği, şehit olmak için gözünü kırpmayan, daima bir adım daha ileri atılan ecdadımızla ne kadar iftihar etsek azdır.

 

Mustafa Kemal’in “Size ölmeyi Emrediyorum.” emrini tereddüt etmeden yerine getiren ecdadımızın ruhları şad olsun.

 

Türk Milliyetçileri olarak şehitlerimizin bize bıraktığı emaneti ebediyete taşıyacağımıza söz veriyor, hepsine Allah’tan rahmet diliyoruz.” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.