YALOVA BELEDİYESİ ‘KAR’A HAZIR

Spread the love

Yalova Belediyesi kar yağışı öncesi kent genelinde karşılaşabileceğimiz olumsuzlukların en az sıkıntıyla atlatılması için tüm tedbirleri aldı. Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, vatandaşların herhangi bir olumsuzluk yaşamaması için ilgili birimlerin hazır hale getirilmesi talimatını verdi.

 

Kentimizi başlayan kar yağışı güzelliği kaplamasının yanı sıra kar beraberinde de istemeyen kazalarında yaşanmasına sebep olabiliyor. Yalova Belediyesi vatandaşlarımızın karın güzelliğini yaşamaları, olumsuzluklarla karşılaşmamaları amacıyla tüm tedbirleri aldı. Ana arterler başta olmak üzere ulaşım sıkıntısı yaşanan tüm noktalara acil müdahalede bulunulmak üzere ekipler hazır şekilde bekliyor. Meteorolojinin uyarısı sonrasında yağış öncesi kriz masası oluşturan ve ekiplerin koordinesini ivedilikle gerçekleştiren Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman vatandaşlarımızın olumsuzluklardan etkilenmemesi için yapılması gerekenlerin talimatlarını verdi.

 

 

“Kar Süresince 24 Saat Görev Başındayız”

 

“Meteorolojinin uyarılarını dikkate alarak ekiplerimizi oluşturup 7/24 hizmet verecek şekilde planlamamızı yaptık” diyen Başkan Salman; “Geçtiğimiz yıl yaşanan yoğun kar yağışında aldığımız önlemler sayesinde kentimizde olumsuzluklar yaşanmamasını sağlamıştık. Bu yılda aynı sistemle kentimizi bölgelere böldük. Bu sayede ekiplerimizce aynı anda daha fazla noktaya müdahale etme olanağını sağlayacağız. Tuzlama ve kar küreme araçlarımız kendilerine ait olan bölgelerde gerektiğinde müdahaleye başlayacak. Başta ana arter yollar ve merkezdeki kaldırımlarda dahil olmak üzere ekiplerimiz çalışmalar yapacak. Kar yağışı süresince ekiplerimiz 24 saat mesai yaparak halkımızın hizmetinde olacaklar” dedi.

 

 

“Toplu Taşıma Araçlarını Tercih Edin”

 

Vatandaşlara uyarılarda bulunan Başkan Salman; “Kar yağışı nedeniyle şimdilik herhangi bir sıkıntı söz konusu değil. Ancak vatandaşlarımızın ulaşım için toplu taşıma araçlarını tercih etmeleri daha sağlıklı olacaktır. Şartların değiştiğinde bireysel araçlarımızın özellikle zorunlu haller dışında trafiğe çıkarılmamasını önemle rica ediyorum.Özellikle bu uyarımızı araçlarında kış lastiği olmayan vatandaşlarımıza yapıyorum” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.