YALOVA VALİSİ TUĞBA YILMAZ’DAN REGAİP KANDİLİ MESAJI

Spread the love

İslâm âlemi olarak 22 Mart 2018 Perşembe gününü Cuma’ya bağlayan gece, rahmet, bereket ve mağfiret iklimi mübarek üç ayların başladığının habercisi Regaib Kandilini bir kez daha idrak etmenin huzur ve mutluluğunu yaşayacağız.

 

Dilimizde arzu, istek, emel, tutku anlamlarına gelen Regaib, geleceğe, istikbale yönelik arzu ve isteklerimizi, emel ve tutkularımızı gözden geçirme imkânı veren, her türlü rağbet ve regaibimizi Rabbimize yöneltmemiz gerektiğini hatırlatan mübarek bir gecedir. Sevgili Peygamberimiz (sav), bu geceye ulaştığında: “Allah’ımRecep ve Şaban ayını bizim için mübarek kıl ve bizi Ramazan ayına kavuştur” diye dua etmiştir.Biz de aynı duayı bütün İslâm âlemi için tekrar ederek: “Allah’ım! Aziz milletimiz ve bütün Müslüman kardeşlerimiz için Recep ve Şaban ayını mübarek kıl ve Ramazan ayına hayırla kavuşmayı bizlere nasip eyle” diye dua edelim.

 

Bu duygu ve düşüncelerlebaşta Yalovalı Hemşehrilerim olmak üzere Aziz MilletimizinRegaib kandilini tebrik ediyor; Yaradan’a daha derin bir şükür imkânı bulacağımız bu anlamlı gecenin birliğimize, beraberliğimize ve hayra vesile olmasını diliyorum.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.