“AKSA’NIN RİTİMLERİ” 3’ÜNCÜ YILINDA DA COŞTURACAK

Spread the love

“Aksa ile Gelişim Atölyesi” etkinlikleri kapsamında 3 yıldır çocukların kişisel gelişimlerini destekleyen sosyal sorumluluk projelerini hayata geçiren Aksa Akrilik, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da dünyaca ünlü vurmalı çalgılar ustası Okay Temiz’i Yalovalı çocuklarla buluşturdu. 75. Yıl Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu’ndan 80 çocuk, Okay Temiz’le ilk dersiyapmanın mutluluğunu yaşadı.

 

Dünyanın en büyük, Türkiye’nin tek akrilik elyaf üreticisi Akra Akrilik, eğitime ve sanata tam destek vermeye devam ediyor. Faaliyet gösterdiği Yalova’daki çocukların ve gençlerin kişisel gelişimlerine katkıda bulunmayıhedefleyen Aksa, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da müziğin gücüne inanarak, dünyaca ünlü perküsyon sanatçısı Okay Temiz’i çocuklarla buluşturdu. Klasik caz ritimlerini geleneksel Türk ritimleriyle buluşturan ve en basit ritimleri bile çarpıcı bir anlatıma dönüştürme konusunda usta olan Okay Temiz, Yalovalı çocuklarla ilk dersini yaptı. Müzik ve rehber öğretmenlerin desteğiyle seçilen, 75. Yıl Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu’ndan 80 çocuk, “Okay Temiz ile Ritim Atölyesi” eğitimlerine başladı. Çocuklarilk gün, Okay Temiz’in eğitimde faydalandığı darbuka, marakas, def, ritim çubuğu, agogobell ve erbane gibi müzik aletlerini tanımaya çalışarak, ritim tutma konusunda denemelerde bulundu. 11-13yaş arasında, toplamda 80 öğrenci yaklaşık 2,5 ay boyunca ritim tutmayı öğrenecek. Sürdürülebilir sosyal sorumluluk projeleriyle çocukların hayatına dokunan Aksa Akrilik, Yalova Milli Eğitim Müdürlüğü’nün desteğiyle yürüttüğü bu eğitimlerin sonunda müzik aletlerini okula hediye edecek.

 

Cengiz Taş: Çocuklarımızın geleceğini önemsiyoruz

 

Aksa Akrilik Genel Müdürü Cengiz Taş, çocukları müzikle daha yakından tanıştırmak ve enerjilerini yaratıcı bir alanda kullanmalarına katkı sağlamak amacıyla yola çıktıklarını belirterek,şunları söyledi:

 

“Aksa olarak faaliyet gösterdiğimiz bölgedeki halkı eksene alan ve parçası olduğumuz toplumun sürdürülebilir kalkınmasına öncülük edecek projelere önem veriyoruz. ‘Okay Temiz ile Ritim Atölyesi’ eğitimleri de bu projelerimizden. Çocuklarımızın geleceğini önemsiyoruz. Onların gelişimini destekleyecek her türlü çalışmayı büyük bir istek ve mutlulukla hayata geçiriyoruz. Bu yılki eğitimlerimizin de çok faydalı geçeceğinden hiç şüphem yok. Çocuklarımıza yatırım yapmaya devam edeceğiz. Projeye desteğini esirgemeyen herkese çok teşekkür ederim.”

 

Aksa Akrilik Hakkında:

 

Akkök Holding’e bağlı Aksa Akrilik Kimya Sanayi A.Ş., 1968 yılında yüzde 100 Türk sermayesiyle kuruldu. 5.000 ton/yıl kapasiteyle Yalova’daki fabrikasında 1971’de üretime başlayan Aksa Akrilik, ilk kez 1977’de dış pazara açıldı. Yıllar içinde gelişme ve ilerleme odaklı üretim politikasından ödün vermeyen Aksa Akrilik, 315.000 ton/yıl üretim kapasitesiyle dünyanın en büyük, Türkiye’nin tek akrilik elyaf üreticisi konumuna ulaştı. Aksa Akrilik, Türkiye’deki akrilik elyaf talebinin yaklaşık yüzde 69’unu, dünyadaki akrilik elyaf pazarının ise yaklaşık yüzde 17’sini karşılamaktadır.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.