ALİ TOSUN: “POLİS, AZİZ MİLLETİMİZİN GURUR KAYNAĞI VE HUZURUMUZUN TEMİNATIDIR.”

Spread the love

Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 173. Yılı münasebetiyle bir mesaj yayımlayan Yalova İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun, “10 Nisan 1845 tarihinde kurulan Polis Teşkilatımızın kuruluş yıldönümünü kutlamanın gururunu yaşıyoruz.” dedi.

 

Müdür Ali Tosun mesajında şunları dile getirdi:

 

Polis, aziz milletimizin gurur kaynağı ve huzurumuzun teminatıdır. Polislik, geçim sağlamak için yapılan bir iş veya zorunlu bir görev değil, üstün beceri ve yeteneklere sahip, fikren, bedenen ve vicdanen sağlıklı vatan evlatlarının; vatan, bayrak ve millet sevgisi ile koştuğu kutsal bir vazifedir. Yeri geldiğinde devleti, vatanı, bayrağı, milleti ve kutsal değerleri için canını feda etmekten çekinmeyen Türk Polisi, ülkemizin huzur ve güveninin de en büyük teminatıdır.

 

 

“Şanlı Mazimizin Yılmaz Savunucuları Polislerimiz”

 

173 yıllık şanlı geçmişi, sayısız kahramanlık ve emekle doludur. Her zaman olduğu gibi, 15 Temmuz kalkışmasında da suç örgütleriyle mücadelede toplumun desteğini de alarak üzerine düşeni yapmış, kuruluşundan bugüne kadar her türlü tehdidi bertaraf etme hususunda üstün bir çaba göstermiştir. Şanlı mazisindeki ve günümüzdeki başarılarıyla ülkemizin yılmaz savunucusu ve milletimizin gurur kaynağı olma özelliğini sonsuza dek sürdürecektir.

 

Terör başta olmak üzere, suç ve suçlulara karşı verilen mücadelede Türk polisinin başarısıyla iftihar ediyor, Yalova’mızın huzur, güven ve asayişinin sağlanmasındaki üstün gayret ve başarılarından dolayı her kademedeki bütün amir ve memurlarımızı tebrik ediyorum.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, görevleri başında şehit düşen kahraman Polislerimizi rahmet ve minnetle yad ediyor, Gazilerimize şükranlarımı sunuyor;  Polis Teşkilatımızın Yalova’daki mensupları başta olmak üzere Polis Teşkilatımızın her kademedeki fedakâr ve cefakâr çalışanlarına sağlık, başarı ve esenlikler diliyorum.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.