İŞLETMELER MECLİS KARARINA GÖRE DÜZENLENİYOR

Spread the love

Yalova Belediye Meclisi’nin 16.04.2018 tarihinde yaptığı Olağanüstü Meclis Toplantısında oy çokluğu ile kabul edilen kararı neticesinde; Mihenk Sokak, Rıhtım Caddesi ve Gazipaşa Caddesinde bulunan işyerlerinin açık alanlarının kullanım esaslarına uygun hale getirilmesi kararı alınmıştı.

 

 

Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Halit Güleç’in konuyla ilgili olarak; “Kabul edilen yönetmelik doğrultusunda Mihenk Sokak’ta yer alan işyerlerinin mevcut kapalı çıkmalarının 7 metresini, Gazipaşa Caddesi üzerinde bulunan iş yerlerinin ise mevcut kapalı çıkmalarının 5 metresi yıkılacak. Rıhtım Caddesinde ise işyerlerinin mevcut kapalı çıkmalarında herhangi bir geri çekme yapılmayacak ancak yan duvarları yıkılarak çıkmalara açık hale getirilecek. Bu işlem 3 bölgede de uygulanacak” şeklindeki açıklamasından sonra sürat kazanan çalışmalar Yalova Belediyesi Zabıta ekipleri eşliğinde uygulanmaya devam ediyor.

 

Yalova Belediyesi Zabıta ekipleri, kaldırımların yanı sıra masa, sandalye, şemsiye vb. malzemelerin kaldırılması yönündeki çalışmalarını da sürdürürken izin alınmadan yapılan güneşlik, sundurma gibi çıkmaları da kaldırıyor.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.