KADIKÖYSPORUN PARLAYAN YILDIZI’ HASSAN YAYA SEİRO’

Spread the love

Hassan Yaya Seiro ile yapmış olduğum kısa röportaj ile sevimli kişiliği ve sıcakkanlılığı ile tanıdığımız Çad’lı futbolcuyu kısaca tanıtmak istiyorum sizlere,

 

Hassan Yaya Seiro 10 Şubat 1997 de Çad’ın N’Djamena kentinde doğmuş. İlk orta ve lise eğitimin orda tamamladıktan sonra Futbola Club African alt yapısında başladıktan sonra 3.lig ekiplerinden Renaissance takımında devam eden Hassan Yaya Seiro futbol hayatının geri kalan kısmına Türkiye’ye gelerek devam etti. 2016-2017 sezonunda Yalova sporda oynayan Yaya,2017-2018 sezonunda da Yalova’yı Bölgesel Amatör Lige yeni yükselen Kadıköy sporda devam ettirdi.

 

 

Hassan Yaya Seiro; Türkiye’ye ve özellikle Yalova halkının bana göstermiş olduğu yakın ilgiden çok mutlu olduğunu belirterek kızsa zamanda alıştığını ve futbol açısından İkinci yılımda daha başarılı olduğuma inanıyorum dedi. Hassan Yaya Seiro bize bu imkânı sağladığı ve bu sezon özellikle kritik maçlarda attığı goller ile Kadıköy sporun ligde kalmasında önemli katkıları olduğunu bildiklerini Çevre gazetesi olarak bundan sonraki spor hayatında da başarılarının devamını diliyoruz.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.