“KULAKTAN KULAĞA” SAHNELENİYOR

Spread the love

Yalova Soroptimist Kulübü İş ve Meslek Kadınları Derneği, 10 Nisan ve 17 Nisan 2018 tarihlerinde yeni oyunu “Kulaktan Kulağa” ile sahneye çıkıyor.

 

“Kulaktan Kulağa” oyunu Isabella Augusta Gregory tarafından yazılmış olup, tamamı dernek üyelerinden oluşan bir ekiple sahneleniyor. Oyun, Melike Diribaş tarafından uyarlandı ve yönetildi. Oyuncular, Asuman Akgün, Emine Arıkan, Gülsüm Geniş, Nilay Meriçoğlu, Nuriye Özkanoğlu, Semra Şahin, Suzan Ergürbüz ve Yıldız Tuna. Teknik ekipte ise Nebahat Özkanoğlu ve Çiğdem Velioğlu görev alıyor.

 

Oyun bir köy yerinde geçmekte ve tamamen yanlış anlamalar üzerine kurulmakta. Güya Haytaların Küçük Kızı, Kıttırların Geliniyle kavga etmiştir, güya elinde bir yabayla onu kovalamaktadır. Bu beklenmedik olay, sakin ve kendi halindeki köyde büyük bir dedikoduya dönüşür ve kulaktan kulağa yayılır. Küçük bir yanlış anlama, olayları kartopu gibi büyütür. İletişimsizlik, bilgiyi sorgulamamak, duyulanı öylece kabul etmek, doğrunun değil kalabalığın içinde konumlanma güdüsü; oyun karakterlerini bir çıkmaza sokar. Karakterler kendi uydurdukları hikayenin gerçekliğine o kadar inanmaktadırlar ki, asıl gerçeği gör(e)mezler bir türlü. İzleyici ise gerçeği bilir ama seyretmekten başka yolu yoktur…

 

İşte bu traji komik hikaye ve karakterlerle izleyici karşısına çıkan ve “Kulaktan Kulağa” adlı oyununda Yalova Soroptimist Kulübü İş ve Meslek Kadınları Derneği sizi de aralarında görmekten mutluluk duyacaklarını belirttiler.

 

 

Tarihler     : 10 Nisan 2018 Salı

17 Nisan 2018 Salı

Saat            : 20.00

Yer:           : Yalova Mektebim Okulları

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.