POLİS TEŞKİLATININ 173. YILI YALOVA’DA ÇOŞKULYA KUTLANDI

Spread the love

Polis teşkilatı 173.yılını törenlerle kutladı. Yalova Cumhuriyet meydanında yapılan kutlamalara emniyet mensupları vali yardımcısı kamu kurum ve kuruluşları katıldı.

 

Atatürk Anıtı’na çelenk sunması ile başladı. Saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından günün anlam ve önemine dair konuşmayı bayan polis memuru yaptı. Törene katılanları selamladıktan sonra konuşmasında; Bugün mazisinde başarılarla dolu Türk milletinin sevgi ve güvenini kazanmış, demokratik hukuk devletinin Atatürk ilke ve inkılâplarının laik Cumhuriyetin teminatı olan Türk polis teşkilatının kuruluşunun 173.yılını sizlerle birlikte kutlamanın onur ve gururunu yaşıyoruz.

 

 

Teşkilatımız diğer güvenlik güçleri gibi ülkemizin huzur ve güvenliğini sağlama ve sağladığı ortamı kararlı bir şekilde devam ettirme görevini bugüne kadar başarılı bir şekilde yerine getirmiştir.

 

Bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da ülkemizin huzur ve güvenliği sağlanması olduğu gerçeği ile hareket etmek, İçinde bulunduğumuz şartlar ne olursa olsun meslek ahlakımız ve disiplinden ödün vermeden halkımızın ihtiyaç ve beklentilerini karşılayan ve her geçen gün daha iyiye giden hizmet anlayışımızdır. Bu çerçeve de zaman ve mekân menfuru gözetmeden görev ifa ederken göstermiş olduğumuz üstün gayret ve özverili çalışmalar her türlü takdiri fazlasıyla hak etmektedir. Bu vesileyle teşkilatımızın 173.yılında kahraman şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi malullerimizi minnetle anarken tüm meslektaşlarımın eş ve çocuklarının polis teşkilatımızın kuruluş yılını kutluyor sağlık başarı ve mutluluklar diliyorum dedi.

 

Konuşmanın ardından polis teşkilatının kuruluş yıldönümü dolayısıyla düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.