SGK İL MÜDÜRLÜĞÜNDEN İLKOKUL ÖĞRENCİLERİNE HİKAYE KİTABI, KUMBARA VE ÇANTA DAĞITIMI

Spread the love

Soysal Güvenlik Kurumuna kayıtlı istihdamın artırılmasına yönelik birçok proje hayata geçirilmiş ve başarıyla tamamlanmıştır. Projelerden elde edilen katkıların sürdürülebilirliğini sağlamak ve başarılı olan faaliyetlerin devamını sağlamak adına yeni bir proje “Kayıtlı İstihdamın Desteklenmesi Projesi” (KİDEP)  25/05/2017 tarihinde yapılan açılış töreni ile hayata geçirilmiştir.

 

 

Sosyal güvenlik konusunda bilinç düzeyinin artırılması, denetimin etkin hale getirilmesi ve kayıt dışı istihdamla mücadele de yeni politikalar üretilmesi amacıyla oluşturulmuş projenin 14 ana faaliyeti bulunmakta olup, bunlardan biride ilkokul öğrencilerine yönelik hazırlanmış olan bilgilendirici materyallerin dağıtımı faaliyetidir. Ülke genelinde 16 ilde gerçekleştirilmesi planlanan faaliyette belirlenen iller arasında Yalova’da bulunmaktadır. Yalova SGK ve İl Milli Eğitim Müdürlüğüyaptıkları ortak çalışma sonrası ilkokul dördüncü sınıf öğrencilerine sosyal güvenliğin önemi, hak ve yükümlülükleri anlatılarak öğrencilere hikaye kitabı, kumbara ve çanta dağıtımı başlatılmıştır.Yalova İlimizde toplam 3.000 öğrenciye bu materyalin dağıtımı gerçekleştirilecektir.

 

Yalova SGK Müdür Yardımcısı Miraç Keskin başkanlığında ilgili personel tarafından dağıtım yapılmakta olup dağıtım öncesi öğrencilere sosyal güvenliğin önemi geleceğe yatırım konularında yaşlarına uygun küçük bilgiler verilmektedir.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.