SİLPAGAR’DAN SAHİL MAHALLESİ’NE ASFALT MÜJDESİ

Spread the love

Çiftlikköy Kaymakamlığı’nın organize ettiği aylık mahalle toplantıları kapsamında, Sahil Mahallesi sakinleriyle Engelsiz Kafe’de bir araya gelen Başkan Silpagar, “Bir aya kalmadan 11 bin vatandaşımızın yaşadığı Sahil Mahallemizde son aşama asfaltlamaları tamamlayarak diğer mahallelere geçiyoruz” diye bilgi verdi.

 

Sahil Mahallesi sakinleriyle yapılan toplantıya Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar’ın yanı sıra Kaymakam Cengiz Karabulut, İlçe Jandarma Komutanı Erkan Sağındık, İlçe Emniyet Müdürü Cemil Kocabaş, Sahil Mahallesi Muhtarı Ebru Filiz, kamu kurumlarının temsilcileri ve mahalle sakinleri katıldı. Kaymakam Karabulut, vatandaşların görüş, öneri ve sorunlarının yerinde dinlenerek çözümler oluşturulması amacıyla gerçekleştirilen bu toplantıların yerel yönetimlerle işbirliği içerisinde sürdürüldüğünü söyledi.

 

 

SİLPAGAR, “ÖNCE ÇİFTLİKKÖY’ÜN TEMEL SORUNLARI DEMİŞTİK…”

 

Toplantıda konuşan Başkan Silpagar, Sahil Mahallesi’nde yapılan hizmetlerin sadece altyapı, asfaltlama, engelsiz kafe, sahil, iskeleler, çocuk parklarından ibaret olmadığını ifade ederek, “Göreve gelirken önce Çiftlikköy’ün temel sorunlarını çözmeye, ondan sonra ilçenin refahını katlayarak artırmaya talip olmuştuk. Sadece yol, su, elektrik, aydınlatma yapmadık, belediyenin kapılarını olduğu gibi halka da açtık, özellikle de gençlere açtık. Dolayısıyla biz Çiftlikköy’ün her noktasına ulaştık. ‘Ulaşmadınız’ dediğiniz bir yer varsa bize bildirirseniz seviniriz” şeklinde konuştu.

 

“ASFALTLAMA ÇALIŞMASI, PARKE TAŞ ÜZERİNE YAPILMAZ”

 

Başkan Silpagar, asfaltlamanın ‘parke taşların üstüne atılan asfalt olmadığını’ ve her şeyin bir temeli olduğunu kaydederek, “Yol yaptığınızda yolun da bir temeli olmalı. Asfaltın temeli, altına döşenen taşlar değildir. En alta dolgu malzemesi konur, onun üzerine PMT atılır, PMT’nin üzerine binder asfaltı atılır, en sonda da bizim şu an mahallemizin Şevket Yılmaz Caddesi’nden başlattığımız gibi aşınma asfaltı atılır. Yol çizgileri çizilir, tabelaları yerleştirilir, asfaltı tamamlamış olursunuz” dedi. Silpagar, eski yolların halini anlatarak, “Yaptığımız yollara kızanlara sesleniyorum, bakın ne yapmışlar, en alta dolgu malzemesi koymuşlar, üzerine taş döşemişler, aşağıda taş oynayınca üzerindeki asfalt boşlukta kalıp kırılıyor. Üstüne beton atmışlar, üstüne de asfalt atmışlar. Böyle bir yol çalışması olabilir mi? Olamaz” dedi.

 

“SAHİL MAHALLESİ’NDE ÇALIŞMALARI 1 AYA KALMADAN TAMAMLIYORUZ”

 

Silpagar, “Allah nasip ederse sahilimizde çalışmalar, 25 günde, bir ay demiyorum, bir aya kalmadan bitecek, aşınma asfaltını bitireceğiz. Sarı şeritler çekilecek, sonra boyamalar yapılacak, tabelalar gelecek. Ondan sonra hedef Mehmet Akif Ersoy Mahallesi, Çiftlik Mahallesi Stadyum caddesi ve etrafı, Sultaniye ve 500 Evler Mahalleri, en sonda da Atatürk caddesini yapacağız.Çünkü tonajlı araçlar kullanıyoruz, bu çalışmalar teknik olarak yapılıyor. ‘Niye Atatürk Caddesi en son’ demeyeceğiz. Atatürk Caddesi üzerinden biz asfaltı taşıyacağız. Şimdi yapılırsa tekrar kırılır. Sahildeki çalışmamız L şeklinde bir güzergahtadır. Yüksek tonajlı asfalt kamyonu girdiği yere bir daha girmez. Bizim yaptığımız çalışmalar 45-50 ton üzerine, bu kamyonlar ise 50 ton, 60 ton, 70 ton ağırlığında. Şehir içlerinde tonaj bellidir. O tonajlı araçları içeri bir daha sokmuyoruz, sebebi o” diye konuştu.

 

“BURADA OLDUĞUM SÜRECE SUYA ZAM YAPMAYACAĞIZ”

 

Çiftlikköy’de içme suyu altyapısının tamamen yenilendiğini hatırlatan Başkan Silpagar, “Bizim en büyük eserimiz, Çiftlikköy’de yıllar da geçse unutulmayacak eserimiz altyapımız. Biliyorsunuz, baştan sona yeniledik, suya da zam yapmadık. Ben durduğum sürece de yapmayacağız. Neden yapmayacağız? Suya zam niye yapılır, su kaybı çoktu, kayıp kaçağı çoktu, oradan aldığınız parayı oraya verirdiniz. Şimdi kayıp kaçak olmayacak, yüksek sarfiyatlar olmayacak. Suya da zam yapmaya gerek kalmayacak” diyerek suda zam olmayacağını dile getirdi.

 

MUHTAR FİLİZ, “11 BİNE YAKIN BÜYÜK BİR AİLEYİZ”

 

Sahil Mahallesi Muhtarı Ebru Filiz de, görevinde onuncu yıla girdiğini söyleyerek, “Bu on senenin son 4,5 senesinde en verimli çalışmalarımı şu anki belediye başkanımla beraber yürüttük. Mahallemizde gözle görülür olumlu ilerlemeler oldu. Son 4 senede tüm Çiftlikköy’de 1200’ün üzerinde kişi Çanakkale ve Konya gezilerine iştirak etti. Her türlü hizmette başkanımız yanımızda, devlet büyüklerimiz yanımızda, teşekkür ediyoruz. Biz 11 bine yakın büyük bir sahil mahallesi ailesiyiz” dedi. Kamu Kurum ve Kuruluşlarının temsilcilerinin Sahil Mahallesi’nde tamamlanan ve planlanan projeler hakkında vatandaşlara bilgilerin verildiği toplantının sonunda Muhtar Filiz tarafından Kaymakam Karabulut’a hediye takdim edildi.

 

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.