TÜRK FUTBOLU UÇURUMUN EŞİĞİNDE

Spread the love

Çok değil Türk futbol tarihimizin yakın geçmişini biraz inceleyerek bu haftaki yazıma başlamak istiyorum sevgili okuyucularımız.

Bir zamanlar Süper Lig’de mücadele eden Gaziantepspor 2.Lig’e haftalar önce düştü, 82 gol yiyerek daha lig bitmeden.
Mersin İdmanyurdu 3.Lige düştü, 117 gol yediler.
Karşıyaka’da 3.Lig’e düştü.
Çanakkale Dardanel, BAL düştü.
Kayseri Erciyes BAL’a düştü, 120 gol yediler.
Orduspor Süper Amatör Küme’ye düştü, 12 takımın arasında 66 gol yediler ve puan alamadılar.
Malatyaspor 1.Amatör Küme’de. Yıllar önce Minübüslerde ‘Arkayı Beşlıyelim’ diye slogan üreten Samsunspor 2.lige düşmeme mücadelesi veriyor, buna benzer Aydınspor Super ligde aldığı özellikle üç büyüklere karşı farklı sonuçlar ile dikkati çeken kulübümüz BAL ligine düşmüş durumda gözüküyor.Yukarıda saymış olduğumuz takımlarımız bir zamanların Türkiye 1. ligini oluşturuyordular.

 

 GELİŞMELER SONRASI VE ZİRAAT TÜRKİYE KUPASI MAÇI

 

Bu ilginç notlarımızın ışığında geçen hafta Türkiye Ziraat Kupasında Fenerbahçe ve Beşiktaş futbol takımlarımız 2-2 sonuçlanan rövanş maçı için FB. Şükrü Saraçoğlu stadyumunda karşı karşıya geldiler.

 

Maçı hepimiz ekranlardan izledik ve çıkan olayları gördük. Şimdi değerli sporseverler bunların Tasvip edilecek hiç bir yanı yok bence. Ama olayı kısaca bir incelersek bence, Korner atışlarında hep yapılan iş Seyircinin her zaman ki haliydi yapılan futbol dışı davranışlar müsabakada olayların çıkması bir kıvılcıma bakıyordu. Ekrandan gördüklerim ve gazetelerden aldığım bilgiler doğrultusunda. Şenol Güneş’e Çakmak Kapalı trübün önü, Çıkış kapısı tarafından atılıyor. Yedek kulübesinde bulunan BJK kalecisi Tolga Zengin seyirciyle tartışıyor, Şenol Güneş’te otomatikman Tolgayı müdahale edip uzaklaştırmaya çalışıyor fakat tam bu sırada atılan çakmak başına isabet ediyor. Bu olay kesinlikle tasvip edilemez heleki Ülkemize büyük başarılar kazandırmış Teknik adama karşı yapılan bu davranış.Ama orda kararı kımler verdiyse bana göre yanlışlar orda başladı .Birincisi hakem karar vermeden takımı soyunma odasına giremez,nemi yapılır takım toplanarak Orta sahaya toplu olarak gecer,Hakem ile konuşarak hareket etmek daha iyi olurdu.

 

Şimdi kısaca özetlersek olayın BJK li kaleci Tolga nın seyirci ile olan tartışması ve bir  diğerde Beşiktaş’ın hakem kararı olmadan sahayı terk etmesiydı.Bana sorarsanız maç ne olur diye normal şartlarda  ne olursa olsun Hakem içeriye girdimi  ev sahibi takım hükmen mağlup olur fakat burada kararın maçın tekrar kaldığı yerden tarafsız sahada seyircisiz olarak oynatılması yönünde bir karar çıkacağı kanısındayım.

 

Bu kısa değerlendirme sonrası üstteki yazıya bakarak futbolumuzun nerelere geldiği noktasını siz değerli okuyucularımızın kararına bırakıyorum. Saygılarımla.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.