YALOVA BAHÇEŞEHİR KOLEJİ TÜRKİYE’NİN GURURU OLDU

Spread the love

15. Dünya Okul Sporları Masa Tenisi Şampiyonasında Tarihi Başarı elde ettiler.

 

Ülkemizi ve ilimizi temsilen yer alan Yalova Bahçeşehir Anadolu Lisesi Erkekler Kategorisi DÜNYA ÜÇÜNCÜLÜĞÜ ” ve ” Kızalar Kategorisi DÜNYA DÖRDÜNCÜLÜĞÜ elde etmiştir.

 

Uluslararası Okul Sporları Federasyonu (ISF) tarafından arasında Malta’nın Gzira kentinde düzenlenen 15. Dünya Okul Sporları Masa Tenisi Şampiyonası 08-14 Nisan 2018 Tarihleri arasında yapılmıştır.

Ülkemizi ve ilimizi temsilen yer alan Yalova Bahçeşehir Anadolu Lisesi Erkekler Kategorisi DÜNYA ÜÇÜNCÜLÜĞÜ ” ve ” Kızalar Kategorisi DÜNYA DÖRDÜNCÜLÜĞÜ elde etmiştir.

 

ERKEKLERDE

Umut Emre Başsan, Tugay Yılmaz, Bilal Selim Tok ve Yücel Ocak’tan kurulu Özel Yalova Bahçeşehir Anadolu Lisesi grubunda Lüksemburg’u 7-0, Çekya ve İngiltere’yi aynı sonuçla 6-1, Belçika’yı ise 4-3 mağlup etti. Millilerimiz grubunu ilk sırada tamamladıktan sonra, çeyrek finalde İsrail’i 4-3 mağlup etti. Yarı Finalde Polonya’ya 4-1 yenilen Özel Yalova Bahçeşehir Anadolu Lisesi, 3.lük maçında Belçika’yı 3-2 yenerek Dünya 3.lüğünü elde etti.

BAYANLARDA

Ece Haraç, Aybala Koçal ve Çiğdem Köe’den oluşan Özel Yalova Bahçeşehir Anadolu Lisesi grubunda Çekya ve İngiltere’yi aynı sonuçla 5-2 mağlup etti. Millilerimiz grubunu ilk sırada tamamladıktan sonra, çeyrek finalde Slovakya’yı 4-2 yendi. Yarı finalde Çin’e 4-0 mağlup olan Özel Yalova Bahçeşehir Anadolu Lisesi 3.lük maçında da Hırvatistan’a 4-2 yenilerek Dünya 4.lüğünü elde etti.

Sporcularımız, 15. Dünya Okul Sporları Masa Tenisi Şampiyonasına katılmadan önce 23-24-25 Şubat 2018 Nevşehir’de yapılan liseler arası Kız-Erkek Masa Tenisi Türkiye Şampiyonasında kızlar ve erkeklerde Özel Yalova Bahçeşehir Anadolu Lisesi Türkiye Şampiyonluğunu elde etmişti.

Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Dış İlişkilerden sorumlu Başol Haraç  “Malta’nın Gzira kentinde 17 ülkeden 34 erkek ve kız takımının katılımı ile düzenlenen 15. ISF Dünya Okul Sporları Masa Tenisi Şampiyonasında erkeklerde ve kızlarda ülkemizi temsil eden  Özel Yalova Bahçeşehir Anadolu Lisesi  yurda Liselerarası Dünya Şampiyonasından madalya ile döndüler. Kazanılan ilk madalya olmasında dolayı çok gururlu ve mutluyuz emeği geçen herkesi tebrik ediyorum” dedi.

Malta ‘da bulunan ekibimize eşlik eden Yalova Bahçeşehir Koleji ve Acar Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Acar:” Milli sporcularımızın pes etmeden yarıştığını, Yarı Final karşılaşmasına kadar sporcularımızın rakiplerini ezici farklarla elediğini ve son karşılaşmalarda ise başa baş sonuçlar elde ettiklerini “belirterek, daha önce de “Dünya Beşinciliği” “Avrupa Üçüncülüğü ” “Türkiye Şampiyonluğu” ve sayısız dereceye sahip olan takım, başarılarını bir adım daha yukarıya taşımış oldu. Sporcularımızı ve antrenörlerimizi kutluyor başarılarının devamını diliyoruz.

İl Müdürümüz Metin Kaplan; “Yalova Bahçeşehir Koleji bir kez daha büyük bir başarıya imza atmıştır. Ülkemizi ve ilimize kazandırdığı bu başarıdan dolayı, okul yönetimini antrenör ve sporcularımızı kutluyor başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.