YAŞAR OKUYAN VATAN PARTİSİ’NDEN İSTİFA ETTİ

Spread the love

Eski Çalışma Bakanı ve Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Okuyan, partisinden istifa etti.

 

Okuyan istifasının ardından açıklamada bulundu, 15 CHP’li vekilin İYİ Parti’ye geçmesine tepki göstermişti, CHP’li 15 milletvekilinin İYİ Parti’ye geçmesinin ardından Vatan Partisi’nin tutumuna işaret eden Okuyan “Partinin bu son gelişmeler karşısındaki bana göre çok farklı bir yanlış değerlendirmesi beni böyle bir karar almaya itti” dedi. Vatan Partisi,

 

“DEMOKRASİ TARİHİNE GEÇECEK OLAN BİR İLERİ ADIMI”

 

Yaşar Okuyan açıklamasında; “Şunu da söyleyeyim; Pazar günü söylemiştim, yine söyleyeyim. Elimde yetki olsa, ‘al kardeşim Cumhurbaşkanlığı’na kimi atarsın’ denilse dış politikadaki bu olumsuzlukların karşısına Doğu Perinçek’i atarım.

Ama şu anda gelinen noktadaki tavır çok farklı. Atamayla olmuyor bu iş. Bu Sayın Kılıçdaroğlu’nun bana göre demokrasi tarihine geçecek olan bir ileri adımı. Buna karşı parti bana göre yanlış bir tavır aldığı için, istifa kararı aldım.”

 

“ÖMÜR BOYU BU SAYGIMI, MİNNETTARLIĞIMI MUHAFAZA EDECEĞİM”

 

Okuyan “Sayın Doğu Perinçek’e de Vatan Partisi’ndeki bütün arkadaşlara, özellikle benim ameliyatım döneminde gösterdikleri yakın ilgiden dolayı minnettarım. Ömür boyu bu saygımı, minnettarlığımı muhafaza edeceğim” “İYİ Parti’ye mi geçeceksiniz” sorusuna ise “Hiçbir partiye geçmeyeceğim”  dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.